Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Nová série Agáta TV 2021 - sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Poznáváme Česko jinak

Poznáváme Česko jinak

Agátiny oblíbené knížky 4. 7. 2018 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Láká nás poznávaní vzdálených míst, přitom naše země nabízí mnoho krásných míst, která neznáme. Česko je náš domov, ke kterému se vážou první vzpomínky a přátelé. A to už je dobrý důvod, abychom naši zemi dobře znali a byli na ni hrdi. Poznávat Česko nemusíte jen cestováním, ale můžete spolu s námi i hrou. Podívejte se na naše tipy.

Průvodce po 4 významných památkách Čech a Moravy

Rádi cestujete po českých hradech a zámcích, ale děti se na dlouhých prohlídkách nudí? Zpestřete jim výlet interaktivní knihou Moje hrady a zámky, která má formu deníku. Autorka Eva Chupíková nabízí rodičům a dětem, aby si udělali výlet na čtyři významné památky České republiky - hrad Karlštejn, město a zámek Telč, hospital Kuks a klášter v Kladrubech.

Krásně zpracovaný deník uchová vzpomínky na váš výlet! Obsahuje základní informace o památkách a na děti čeká množství záludných úkolů. Děti získají představu o naší historii a odmala budují kladný vztah k českým památkám. 
 

 

Vítek a Štěpánka putují po naší zemi

Děti velmi rády brouzdají prstem po mapě a jistě ocení zajímavou možnost cestovat po koutech naší matičky. Můj první atlas České republiky je zpracován především pro zvídavé děti a mladší čtenáře. Při seznamování s krásami, památkami a zajímavostmi naší země je provází Vítek a Štěpánka. Kniha obsahuje srozumitelné a poutavé texty, což ocení nejen nejmenší, ale i školáci, kteří mohou atlas využít ke školní přípravě. Na několika velkoformátových stranách se děti společně s Vítkem a Štěpánkou zamýšlí nad různými otázkami a odpovědi si ověří na konci knihy.
 
Autorem úspěšného atlasu je Vít Štěpánek a barevné ilustrace vybavila Adéla Moravcová. Úspěch si autoři zopakovali dalším titulem, tentokrát o Evropě. Knihy se budou jistě líbit i dospělým!
 

 
 

Zábavné doplňovačky pro malé školáky

Pracovní sešit Poznej s námi Česko od Ivy Novákové a nakladatelství Portál seznámí hravou formou malé školáky s celou naší vlastí. Dozví se mnoho zajímavostí o hlavním městě, jednotlivých krajích, státních symbolech, hymně a naší historií spolu se zvyky a tradicemi. Na 68 stranách si školáci ověří znalosti ze školy a naučí se zároveň něco nového. Sešit je plný kreativních rébusů, doplňovaček a úkolů, do kterých se mohou zapojit i rodiče. Nebojte se, bude to legrace!
 

Zdroj foto: portal.cz

Kouzelné čtení od Albi

Mezi oblíbenými interaktivními mluvícími knihami najdeme i knížku o České republice určené pro větší děti a zvídavé předškoláky. Tužka předčítá dětem zajímavosti o městech, krajích, pohořích, vodstvu, průmyslu, zemědělství a osobnostech naší republiky.

Z našeho nedávného článku víte, jak Kouzelné čtení funguje. Ani v této knize tedy tradiční kvízy ve třech úrovních – máte tři pokusy na správnou odpověď. Správnou odpověď se zadarmo nedozvíte, musíte si ještě jednou poslechnout text, a to pozorněji!
V knize děti také najdou slepé mapy, které potrápí mozkové závity (nejen dětí, i nás, rodičů).
Díky této knize se děti dozví základní znalosti o České republice a k tomu mnoho zajímavostí navíc, a to za to stojí! 


Vidíte, i památky a naši zemi můžeme s dětmi poznávat hravě!

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč