Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Pomožme ohroženým dětem - dnes je jim ještě hůř

Pomožme ohroženým dětem - dnes je jim ještě hůř

Agáta pomáhá 12. 4. 2020 3 minuty
Kristýna Křížová
Teď si všichni pomáháme. Děti, které ale možná pomoc potřebují, nejsou nyní "vidět". Období zákazu vycházení pro týrané a zneužívané děti nebo děti, které jsou obětí kyberšikany je pro tyto děti skutečnou katastrofou. Na podzim 2019 jsme společně s vámi pomáhali Dětskému krizovému centru, které se ohroženým dětem věnuje. Pojďme ho podpořit a pomoci jim i my!
Zora Dušková, ředitelka Dětského krizového centra, k aktuální situaci vysvětluje:
 
"Všichni zažíváme novou situaci, učíme se za pochodu. A zapomínáme, jak intenzivně se tato situace dotýká dětí. Děti přišly ze dne na den o důležité sociální kontakty, o kamarády, kroužky, styk se širší rodinou, dokonce i o možnost jít si společně hrát na hřiště. Za to každý den slyší z médií o počtech nakažených, ev. zemřelých v důsledku epidemie, které vlastně ani moc nerozumí. Děti jsou proto v současné době vystavené zvýšené míře stresu, úzkosti, obavám o  sebe i své blízké.
 
Část dětí zůstává většinu dne sama doma, popřípadě se sourozencem, část je doma s rodiči. Obě situace jsou ale extrémně náročné, některé rodiny neumí trávit  tolik času společně, je pro ně obtížné vyplnit den vhodnými činnostmi a aktivitami, zabavit děti, plnit školní povinnosti i pracovní úkoly v rámci home officů.
 
Spousta dětí  žije v dysfunkčních rodinách, kde probíhá domácí násilí nebo je rodič závislý na drogách či alkoholu. V mnoha rodinách se řeší vážná finanční situace. Děti jsou nyní prakticky izolované, nechodí do školy, činnost úřadů a soudů je limitována. Do rodin nenahlédneme, což otvírá prostor pro týrání či zneužívání; eventuálně pro sexuální predátory a jiná nebezpečí v online prostředí.
 
Rodiny a děti nemusí umět mnohá rizika správně vyhodnotit, popřípadě neví, kam se obrátit.
 
Proto v současné situaci nabývá na důležitosti distanční forma pomoci, protože v rodinách, kde i před zahájením karantény docházelo k domácímu násilí, týrání či zneužívání, se v současné době situace ještě více vyhrocuje. To se u nás potvrzuje především na chatu, kam píšou děti, které jsou teď s člověkem, který jim ubližuje, zavřené doma bez možnosti úniku. Udržení stávajícího nonstop provozu linky je naší prioritou a uvažujeme o navýšení chatovacích hodin.
 
Naše Linka důvěry je  k dispozici nonstop, je možné využít i chat. Na Linku důvěry Dětského krizového centra se mohou obracet děti i rodiče.
 
Velmi vás proto prosíme, sdílejte informace o Lince důvěry, máte-li možnost, podpořte nás! Stačí kliknout zde."

Paní doktorka Dušková doplňuje:  "A nezapomínejme v současné situaci na to, co je ve skutečnosti pro spokojený život nejdůležitější – naplněné mezilidské vztahy. V této složité době není třeba být k sobě, ani ostatním příliš kritický. Všichni  nyní zažíváme neznámou situaci a všichni se učíme i z vlastních chyb. Dobré vztahy, vzájemné pochopení a podpora, klidná domácí atmosféra, čas na povídání si  jsou nyní důležitější nežli vzorně uklizeno či splněný domácí úkol… Pro děti určitě!
 
Děkujeme a přejeme vám hodně zdraví a sil do dalších dnů!"
 
ZORA DUŠKOVÁ je klinická psycholožka.  V Dětském krizovém centru působí jako ředitelka již 20 let.  Věnuje se zejména problematice traumatizovaných a ohrožených dětí, krizovým situacím v rodinách, psychoterapii traumatu.
 
DĚTSKÉ KRIZOVÉ CENTRUM působí jako nestátní nezisková organizace humanitárního zaměření specializovaná zejména na odbornou pomoc týraným, sexuálně zneužívaným či zanedbávaným dětem. Uživateli služeb jsou přímo ohrožené děti, i celé jejich rodiny.
Linka důvěry Dětského krizového centra funguje v nonstop provozu od roku 1996 a od té doby přijala přes 68 000 kontaktů. V roce 2019 jsme na Lince důvěry přijali celkem 4 742 kontaktů.  

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-