Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík

Nechte se provést
světem hraček

Cena:
Prodejny:
Příznaky:
Autor:
Ilustrátor:
Rozvíjí:
Typ hračky:
Určeno pro:
Věk:
Vymazat filtr
Potřebujete poradit?
Linda Hodková

PASEKA

Nakladatelství Paseka založil v roce 1989 Ladislav Horáček. První knihou, kterou nakladatelství vydalo, byl Krvavý román Josefa Váchala. Zde vystupuje postava nakladatele Paseka. Celé dílo bylo pro zakladatele natolik inspirativní, že se rozhodl použít jméno literární postavy Josefa Paseka do názvu vznikajícího nakladatelství.

Nakladatelství Paseka vydává každým rokem na sedmdesát knižních titulů včetně knih pro děti. Mezi nejoblíbenější dětské knihy patří Lichožrouti básníka Pavla Šruta.Autor za tuto knihu obdržel v roce 2009 cenu Magnesia Litera. V roce 2011 byla kniha Lichožrouti vyhlášena Knihou desetiletí. Pokud si vaše děti oblíbily neotřelé příběhy požíračů ponožek, zaručeně je potěšíte dalším pokračováním – Lichožrouti se vracejí a Lichožrouti navždy.

Nakladatelství Paseka myslí také na nejmenší děti. Obrázkové příběhy autorky Rotraut Susanne Bernerové jsou jako stvořené pro krátká vyprávění či vyhledávání drobných detailů na každé stránce. Obrázkové knížky zvou děti k nekonečnému objevování nejrůznějších aktivit v různých ročních obdobích či denní době.
 
Chci vědět víc

Agátiny nejoblíbenější knihy

Zobrazuji 1 - 12 z 12