Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Oceněné dětské knížky pro mladší školáky a knížky poezie

Oceněné dětské knížky pro mladší školáky a knížky poezie

Agátiny oblíbené knížky 18. 6. 2015 3 minuty
Kristýna Křížová
Vybíráme pro Vás ty nejlepší knížky dětské poezie a knížky pro mladší školní děti, které získaly ocenění v nejrůznějších anketách a soutěžích. Najdete zde jak knížky, které si děti mouhou číst samy, tak i ty, se kterými jim budete muset ještě pomoci.

Oceněné knížky pro děti: mladší školáci


Kočkopes Kvído
Mile potřeštěný příběh vypráví o problémech jedináčka, žákyně druhé třídy, Týny Humplíkové. Ta si nemá s kým hrát, a proto by ráda měla aspoň nějaké zvířátko. Jenže pořádkumilovná maminka-účetní a úctyhodný tatínek-bankovní úředník o něčem takovém nechtějí ani slyšet. A tak si Týna nepovolené zvířecí kamarády zkusí nakreslit. 
Ocenění: SUK 2011 - ocenění učitelů za přínos k rozvoji českého čtenářství.

Indiánské pohádky
Indiáni se do své nádherné země propadli dírou v obloze, když se pokoušeli ulovit slunce. Nevěříte? Bylo to přesně tak - přesvědčte se sami. A nezapomeňte si pak přečíst, jak se do jejich země dostala smrt a kdo jim daroval nejvzácnější kov, který kdy poznali, i když to nebylo zlato. Můžete se pak s dakotskými bojovníky vydat na válečnou stezku, anebo s Tinglity na lov velryb. 
Ocenění: SUK 2011 - 4. nejčtenější kniha roku.
Knížky pro děti    Dětské knížky   Knížky pro školáky     LichožroutiPohádky pro dětiNaše máma je bosorka
Příběh vypráví kluk Dominik, kterému všichni říkají Nik. Právě skončil 2. třídu a má prázdniny. Bydlí s maminkou, tátou, sestřičkou Natálkou, která chodí ještě do školky, a kočkou v obyčejném čtyřpokojovém bytě. Vypadají jako zcela normální rodina. Ve vyhrocené situaci však Nik zjistí, že vůbec nejsou obyčejnou rodinou. Jejich maminka je totiž – bosorka... Kdo je? Čím je? No přece – čarodějnice! Knížka z edice Druhé čtení. 
Ocenění: SUK 2009 - 3. místo, cena dětí. 
Podrobnosti a možnost objednat tuto knížku zde.

Lichožrouti
Je to nejobratnější lupič všech dob a dosud nikdy nebyl dopaden. Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. 
Ocenění: Magnesia litera 2009. 
Podrobnosti a možnost objednat tuto knížku zde.

V království mocných víl - Pohádky paní d'Aulnoy
V těchto pohádkách vládnou mocné víly, podobné antickým bohyním, někdy úžasně laskavé a soucitné, jindy nemilosrdně kruté. Králové, královny a zejména mladičké, nezkušené princezny (někdy i princové) jsou jen loutkami v jejich rukou a musí mnohé vytrpět, než je hněv víl utišen a znovu zavládne klid a mír. Naštěstí lidským hrdinům pomáhá řada zvířecích pomocníků. 
Ocenění: Nejlepší dětské knihy - Zlatá stuha 2012, výtvarná část.
 

Nejhezčí knížky básniček pro děti


Od jara do jara
Nový výbor z díla Františka Hrubína obsahuje říkadla, verše a veršované pohádky notoricky známé, ale také báničky, které už řadu let nevyšly. Oddíly jsou podle ročních období: jaro, léto, podzim, zima. 
Ocenění: Výroční cena nakladatelství Albatros 2011 za ilustrace pro menší děti. 
Podrobnosti a možnost objednat tuto knížku zde.

Listonoš vítr
Nádherná knížka, z níž na čtenáře zavane jemný dech podzimních mlh, v nichž tančí padající listy. Verše Radka Malého jsou hravé i tesklivé, veselé i smutné, rozpustilé i nostalgické, ale vždy působivé a originální, takže knížka Listonoš vítr je literárním i výtvarným objevem pro všechny vnímavé malé čtenáře a jejich rodiče. 
Ocenění: Magnesia Litera 2012 a Zlatá stuha 2012. 
Podrobnosti a možnost objednat tuto knížku zde.

Kam až smí smích
To nejlepší z dětské poezie talentovaného básníka Radka Malého: verše ze svého dnes již proslulého slabikáře a dalších čítanek pro děti vybral sám autor a k tomu přidal řadu krásné nové lyriky. S dívčí něhou a přitom s humorem poezii ilustrovala malířka Anna Neborová a klučičí prvek v podobě písma ze stavebnice Merkur přičinil typograf Marek Pistora podepsaný také pod nápaditým designem této po všech stránkách povedené knihy. 
Ocenění: Zlatá stuha za rok 2009, literární část.
Podrobnosti a možnost objednat tuto knížku zde.

Básničky pro děti F. Hrubín   Poezie pro děti Radek Malý   Poezie pro děti Radek Malý
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-