Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Nejlepší naučné knížky pro školáky

Nejlepší naučné knížky pro školáky

Agátiny oblíbené knížky 17. 6. 2016 4 minuty
Kristýna Křížová
Představujeme vám nejlepší populárně naučné knížky roku 2012 i let minulých pro školáky. Řada z nich získala některou z prestižních cen, udělovaných odborníky, knihovnami a samotnými dětmi. Zlatá tuha, Magnesia litera, cena nakladatelství Albatros či SUK, kterou uděluje knihovna Kedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Oceněné knížky z oblasti populárně naučné literatury pro děti

Zajímavá knížka o dějinách Evropy.

Historie Evropy - obrazové putování
Jedinečná kniha, která si klade za cíl seznámit čtenáře s dějinami Evropy přehlednou, srozumitelnou a čtivou formou. V bublinách připomínajících komiks mohou děti číst jednoduchá sdělení. Starší děti ocení, že dějinné události jsou zde představeny jako živé příběhy. Rozdělení na 70 kapitol a časová osa dole pod ilustracemi jim pomohou dát si obsah knihy do souvislostí. Vhodné pro děti od 6 let. 
Ocenění: Zlatá stuha 2012 - literatura faktu pro děti a mládež, SUK 2011 - cena knihoven a nominace Magnesia Litera 2012. 

Agátin názor: Opravdu překrásná kniha, investici do ní opravdu oceníte. Nejen jako zdroj informací, ale i pro potěchu oka. Ideální knížka na protivné podzimní či zimní dny nebo táhnoucí se virózy: vezměte si tuto knížku na klín, po ruce teplý čaj, a libovolně listujte, prohlížejte, čtěte a povídejte si o tom s dětmi...


    


Obrázky z československých dějin
Pokud vám tato knížka něco připomíná, máte pravdu. Tato kniha pro školáky navazuje na veleúspěšnou dětskou knížku Obrázky z českých dějin a pověstí, které původně vyšly již v 80. letech. V ní líčení českých dějin pro děti končí rokem 1918.
Její pokračování, Obrázky z československých dějin, přibližuje hravou, ale výstižnou formou čtenářům novější dějiny naší vlasti – od vzniku republiky v roce 1918 do konce druhé světové války. 
Kniha je vhodná pro děti od 6 let. 
Ocenění nakladatelství Albatros: nominace na Výroční cenu za ilustrace 2011.

Agátin názor: Rozhodně zajímavá kniha. Ačkoliv pokrývá relativně krátké období, jen cca. 30 let, přibližuje dětem dobu, která byla pro další dějiny naší země i pro naši současnost naprosto určující, přitom je ale tak trochu zjednodušovaná do pojmů jako "tatíček Masaryk", "Baťův zázrak" apod. Díky této knize mohou dnešní děti lépe porozumět životu svých prababiček a pradědečků, na které se v rodinách jistě vzpomíná, ale jejichž dobu bez všech dnešních vymožeností si naše děti již těžko dovedou představit.
Podrobnosti a možnost objednat tuto knížku 
zde.

   

Jak bylo skoro všechno vynalezeno podle Koumáků 
Koumáci, všetečné a zvídavé postavičky, vás zvou na fantastickou výpravu a prozradí vám všechno o nejdůležitějších vynálezech, které zásadně změnily život lidstva. Nepředstavíme jenom jednotlivé stroje a chytré věcičky, ale dozvíte se také, co jim předcházelo, jak došlo k jejich vynalezení, kdo je vymyslel – a k čemu to vedlo. Kniha je vhodná pro děti od 6 let. 
Ocenění: Nejlepší dětské knihy – Zlatá stuha za rok 2009. 

Agátin názor: Celá série knížek o Koumácích je velmi povedená. Na velkém formátu knihy plném ilustrací, schémat a nákresů je ukryto spoustu informací, které děti díky hravé formě mohou vstřebávat postupně, v průběhu několika let. V knížce najdete i velké rozkládací stránky. Velkou výhodou této knížky je, že na první pohled rozhodně nevypadá jako "naučná", spíš jako "potrhlý záznam dobrodružství zvláštních postaviček. Jen uvedenou věkovou hranici od 6 let doporučujeme zvážit: kniha je určitě vhodná i pro děti kolem 10 let.
Podrobnosti a možnost objednat tuto knížku zde.


Obálka titulu Straka v říši entropie
Straka v říši entropie
Straka v říši entropie jsou bajky pro dospělé i děti. Kniha humornou formou přibližuje klasické fyzikální zákony, které pochopí malé děti, ale dotýká se i náročných témat fyziky moderní doby, určené starším dětem a dospělým. Vhodná je pro rodiče, kteří čtou dětem, ale současně hledají i knihu pro sebe. Zaujme také čtenáře, které fyzika nezajímá, nebo z ní mají dokonce strach – ti najdou především grotesku, jejíž hrdinové po cestě vědy docházejí k filosofii.
Ocenění: Magnesia Litera 2011 - Litera pro objev roku. 

Agátin názor: Beze zbytku platí vše výše uvedené v anotaci vydavatele :-) Doporučujeme používat stejně jako Historii Evropy - v klidu, při víkendovém relaxu...
Podrobnosti a možnost objednat tuto knížku zde.
 

 
                 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-