Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Nejkrásnější dětské knihy roku 2014

Nejkrásnější dětské knihy roku 2014

Agátiny oblíbené knížky 1. 6. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Ceny pro nejkrásnější knížky, které vyšly v r. 2014, jsou již rozdány, pojďme si tedy představit jejich vítěze. Tento přehled vám může posloužit jako vodítko při výběru knih pro vaše děti. Nabídka je orpavdu pestrá: oceněna byla jak poezie, tak klasické či moderní příběhy pro děti (prvního či druhého stupně ZŠ) či obrazový průvodce světem moderního výtvarného umění.
Praktický tip:
Pro vaši rychlejí orientaci jsme pro oceněné dětské knížky vytvořili speciální kategorii Oceněné dětské knihy. Jsou v ní zařazeny knihy, které získaly v posledních letech někteoru z prestižních českých literárních cen (např. Magnesia Litera, Nejkrásnější kniha roku apod.) nebo byly zařazeny do výběru 30 nejlepších českých dětských knih.
 

Nejkrásnější česká kniha roku 2014

Nejkrásnější českou knihou v oblasti dětské literatury se stala knížka básní Michala Bystrova, ilustrovaný nepřekonatelným Petrem Niklem Nech ten mech. Oba autoři jsou muži mnoha talentů a jistě i díky tomu dfokáží svým textům a ilustracím dát velmi originální formu. Novinář, básník, muzikant a překladatel Michal Bystrov se řadí svou poetikou po bok takových velkých jmen, jako je Josef Kainar, Jiří Suchý či Jan Vodňanský. Petr Nikl, výtvarník a hudebník, autor řady dříve oceněných knih, zvolil pro ilustraci této knížky poetický tvar jemných, pastelových kaněk, které ožívají společně s fantazií čtenáře.
Nejkrásnější dětská kniha 2014  Petr Nikl Nech ten mech

Knížka Proč obrazy nepotřebují názvy, která již byla oceněna Magnesií Literou, bodovala i v této soutěži a získala 2. místo. Čestné uznání v soutěži o nejkrásnější knihu loňského roku získal ilustrovaný sborník básní Jiřího Koláře Co by sis přál, jenž ilustroval David Böhm. Ten tvoří společně s Jiřím Frantou, ilustrátorem knížky Proč obrazy nepotřebují názvy, silnou autorskou dvojici, která v minulosti vydala skvělé originální knihy Hlava v hlavě či Ticho hrocha.

Kniha pro děti Proč obrazy nepotřebují názvy Proč obrazy nepotřebují názvy  

Kniha pro děti Co by sis přál Co by sis přál Jiří Kolář

 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-