Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Nejkrásnější české knihy pro děti roku 2011

Nejkrásnější české knihy pro děti roku 2011

Agátiny oblíbené knížky 18. 6. 2015 3 minuty
Kristýna Křížová
V minulých dnech se završila sezóna udělování knižních cen za tituly vydané v r. 2011. Jsme velmi rádi, že všechny oceněné knihy v oblasti knih pro děti vám můžeme v Agátině světě nabídnout a že se tak potvrzuje náš záměr vybírat do našeho sortimentu jen to nejlepší.
Cenu za Nejkrásnější českou knihu roku 2011 udělilo Ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví souboru pohádek pro děti od 4 do 8 let od nakladatelství Baobab 12 nejmenších pohádek. 12 sešitů s klasickými pohádkami (O červené karkulce, O Koblížkovi, Dlouhý, Široký a Bystrozraký atp.) zpracovalo 12 různých výtvarníků spjatých s nakladatelstvím Baobab. 
 

Text pohádky je vždy krátký, zabírá jen jednu nebo dvě vnitřní strany obálky. Všechny ostatní stránky sešitu jsou vyplněny originálními ilustracemi. Naše zkušenost s těmito pohádkami pro děti je taková, že s dětmi si pohádku přečteme, pak si projdeme ilustrace a znovu si ji podle nich převyprávíme. Děti si pak často berou pohádkové sešity samy a i ty menší, které ještě neumější číst, si je samy "čtou".

Výtvarníci, kteří tyto pohádky zpracovali, mají každý svůj originální styl, který se samozřejmě ne všem musí líbit. Na druhou stranu ale právě velmi moderní umělecké zpracování (např. podobné sprejování) motivuje ke čtení i větší děti - školáky, které by jinak třeba samotná pohádka O veliké řepě již nezaujala. Co ale zaujme všechny, je balení - kartonová krabička. Děti velmi oceňují moment překvapení - kterou pohádku si z ní pro dnešní den "vyloví".


12 nejmenších pohádek - www.agatinsvet.cz  12 nejmenších pohádek - www.agatinsvet.cz  12 nejmenších pohádek - www.agatinsvet.cz

Dětem od zhruba 7 let je určen výtvarný sešit Ať se tužka zapotí!, který taktéž získal cenu Nejkrásnější česká kniha roku 2011. Na každé straně sešitu se ocitnete v situaci, kterou je potřeba dokreslit. Stop klasickým omalovánkám či pracovním sešitům a lá nauč se kreslit koně podle předlohy. Vkročte do světa své fantazie!
My dodáváme, že obdobný a stejně kvalitní sešit rozvíjející fantazii, ale i grafomotoriku pro děti od cca. 5 let, je sešit Domalovánky

Ať se tužka zapotí www.agatinsvet.cz   Domalovánky  – Dokresli si svůj obrázek

V letošním ročníku soutěže Magnesia Litera byla oceněna dětská kniha mladého básníka a spisovatele Radka Malého Listonoš vítr. Na jeho knížky jsme Vás nedávno upozorňovali - podrobnější přehled jeho knížek pro děti od cca. 2 let do dospělosti najdete zde. Listonoš vítr patří mezi knížky pro děti spíš větší, od druhého stupně ZŠ. Obsahuje pásmo nápaditých veršů o podzimu, které výtvarník Pavel Čech, uznávaná osobnost současného českého komiksu, doprovodil svými křehkými, snovými ilustracemi.

Z předchozích ročníků ceny Magnesia Litera doporučujeme knížky pro děti od cca. 7 let od spisovatele a básnika Pavla Šruta Lichožrouti (Magnesia Litera 2009). 

Listonoš vítr  Lichožrouti www.agatinsvet.cz

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-