Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Návody na tvoření: Darujte přání z lásky

Návody na tvoření: Darujte přání z lásky

Stáhněte si zdarma 18. 6. 2018 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Blíží se svátek zamilovaných. Ať už ho slavíte nebo jím opovrhujete, proč neudělat radost někomu jen tak, třeba proto, že ho máme rádi, vážíme si ho nebo je smutný a chceme mu vykouzlit úsměv na tváři? Papír je úžasná věc, která neslouží jen na psaní. Dají se z něj udělat různé skládačky, jako třeba jednoduché přáníčko, které můžete vyrobit se svými dětmi. Vlastnoručně vytvořené přání udělá daleko větší radost nejen obdarovanému, ale i vám. Je to velmi jednoduché, tak pojďte se inspirovat!

Co budete potřebovat?

4ks barevného papíru (vhodné kombinovat několik barev), lepidlo, nůžky, pravítko a obyčejnou tužku. A pokud chcete být kreativní, tak třeba staré noviny, razítka Aladine, barevné pastelky a další ozdobné prvky.

Krok číslo jedna:

Začneme přeložením barevých papírů napůl a jejich následným rozstřihnutím na dvě stejné půlky (formát A5). Menším dětem pomohou rodiče se stříháním, starším se nebojte půjčit nůžky do ruky.   

Vznikne nám osm půlek. Vezměte čtyři barevné papíry a přeložte ještě jednou napůl, abychom mohli nakreslit symetrické srdce. Dbejte na to, aby místo ohybu bylo přesné a hladké. Můžete dohladit například pomocí pravítka. 

Krok číslo dva:​

Máme-li přeloženo, můžeme začít malovat polovinu srdce. Nejdříve namalujeme polovinu srdce přibližně na celou výšku papíru. Poté namalujeme ještě jednu polovinu srdce, která začne přibližně 1 cm níže. Vystřihneme vnější srdce. Vnitřní nebudeme vystřihovat celé - začneme stříhat ve spodní části a skončíme cca 0,5 cm před ohybem. Vznikne nám malá knížka ve tvaru srdce.

Krok číslo tři:

Otevřeme střed knihy a tužkou si naznačíme místa ohybu srdce jako je znázorněno na obrázku. Pomocí pravítka uhladíme.

Krok číslo čtyři:

Nastříháme si barevné proužky o velikosti 0,5 cm. Záleží na vaší fantazii, zda použijete pouze jednu barvu či zvolíte více barev a uděláte přáníčko pestré. Vezmete první proužek a lepidlem připevníte k srdíčku. A motáme, motáme....když proužek dojde, připojíme lepidlem další. Pokračujeme tak dlouho, dokud nebude srdíčko ozdobené dle našich představ. Fantazii se meze nekladou. Můžete použít na proužky staré noviny, třpytky, razítka, apod. Důležité je to dobře přilepit!

Krok číslo pět:

Takové přání z lásky je potřeba mít na očích. Vytvoříme z papíru háček na pověšení. Vystřihněte proužek a složte ho do tvaru "U". Lepidlem přilepíme na zadní stranu srdce.

 

Krok číslo šest:

A už máme skoro hotovo! Zbývá nám napsat dovnitř pěkný text. Buďte originální, vtiskněte mu něco osobitého a namalujte třeba obrázek nebo napište básničku. Také samolepku můžete dát i dovnitř. 

Videonávod

Užijte si odpoledne plné tvoření s vašimi ratolestmi a nechte prostup jejich fantazii. Každé srdíčko je ORIGINÁL 😀

Zdroj: www.krokotak.com

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-