Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Máte doma zlaté dítě?

Máte doma zlaté dítě?

Akce, festivaly, dílny 18. 6. 2018 1 minuta
Kristýna Křížová
Milují vaše dětí čtení? Jste tvořivá rodina? Zapojte se do projektu Zlaté dítě, která je součástí Zlaté stuhy, každoročního českého ocenění pro nejlepší dětské knihy.

"Člověk ji (knihu) musí číst, aby to mohl prožít..."

Jsou pro vás a vaše děti knížky něco víc, než jen stránky potištěné písmenky? Pak budete jistě souhlasit s Bastiánem, hrdinou knihy Nekonečný příběh, který o knihách říká: 

"To by mě zajímalo," řekl si, "co se vlastně v takové knize děje, když je zavřená. Samozřejmě jsou v ní písmena, vytištěná na papíře, ale přesto - něco se tam přece jen musí dít, protože když ji otevřu, pak je tam najednou celý příběh. Jsou tam osoby, které ještě neznám, a jsou tam všechna možná dobrodružství a hrdinské činy a boje - a někdy se v nich strhnou mořské bouře, nebo se člověk dostane do cizích zemí a měst. To všechno přece nějak je uvnitř v té knize. Člověk ji musí číst, aby to mohl prožít, to je jasné. Ale je to v ní už předtím. Rád bych věděl, jak je to možné?"

Nekonečný příběh kniha 

Zlaté dítě - žijte příběhy z knih i po přečtení

Projekt Zlaté dítě je tu právě pro vás, kteří žijete příběhy z knih i poté, co dočtete poslední větu. Vyberte si jednu z nominovaných knih a tvořte - příběhy, písničky, divadelní scénky... Zdokumentovanou tvorbu pak zašlete do soutěže. Získáte nejen šanci na zajímavou výhru, ale - a to především - si užijete intenzivní chvíle společného tvoření a sdílení svých čtenářských zážitků.

Pro inspiraci se podívejte, co vytvořily děti s rodiči či učitelkami ve školách a školkách v loňském roce:

Veškeré podrobnosti o podmínkách a termínech soutěže najde přímo na webu Zlatého dítěte.

Co je Zlatá stuha?

Zlatá stuha oceňuje kvalitní knížky pro děti již více než 20 let. Její odborná porota, složená mj. z uznávaných spisovatelů a výtvarníků, svým výběrem poskytuje rodičům i pedagogům vodítko při výběru knížek, které budou děti bavit i rozvíjet. V minulých letech porota ocenila například tyto skvělé knížky:

Radek Malý básničky pro děti Beletrie pro děti Jak zvířata spí knížky pro děti Baobab 

Oceněné dětské knihy vybírejte zde, ve speciálním oddělení našeho eshopu.

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-