Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Matador - dřevěná stavebnice pro malé i velké

Matador - dřevěná stavebnice pro malé i velké

Tipy pro výběr her a hraček 29. 6. 2016 3 minuty
Kristýna Křížová
Matador je ideální nadčasová stavebnice pro děti, neboť rozvíjí vrozenou tvořivost, prostorovou představivost a lásku k čistě přírodnímu materiálu – dřevu. Stavebnice Matador je vyrobena z kvalitního tvrdého dřeva těženého v Rakousku z trvale udržitelných zdrojů a díky tomu je ekologická a nezatěžuje naše životní prostředí. Samozřejmostí jsou nezávadné barvy a laky, žádné plasty a 100% kvalita.
První stavebnice vznikla v roce 1903, tedy před více než 100 lety. Železniční inženýr Johann Korbuly dal svým třem synům dřevěné kostky. Malí stavitelé měli radost, ale kostičky jim neustále padaly. Otec chlapců tedy přišel s myšlenkou provrtat do kostek otvory a ty pak spojit dřevěnými tyčkami. Nechal si nápad v roce 1901 patentovat a stavebnici pojmenoval Matador. V malé vídeňské dílně tak vznikla první stavebnice Matador. Stavebnicové sady se začaly zákazníkům prodávat v roce 1903.

Stavebnice Matador je dobrá hračka, která dětem pomáhá využít jejich představivost a tvořivost. Možnosti jsou téměř neomezené. V každé sadě jsou návody s ilustracemi jak postavit základní modely. Další tvorba už je čistě na nápadech a fantazii vašich dětí. Dnešní doba je plná plastů a počítačů. Matador pomáhá dětem vyrůstat přirozeně, používat své ruce a vymýšlet vlastní modely při hře s dřevěnými bloky.

Matador-Ki

Tato řada Matador-Ki je určena pro děti od 3 do 5 let. Všechny bloky do velikosti 4 x 4 cm mají zaoblené hrany a rohy a jsou dokonale vhodné pro malé dětské ruce. Každá sada má vlastní nástroje, dřevěné kladivo pro montáž modelů a kleště pro jejich rozebrání. Modely se kdykoliv dají rozebrat a děti mohou stavět stále něco dalšího.

matador dřevěná stavebnice dřevěná stavebnice Matador

Matador-Klassik

Řada Klassik použív menší bloky 2x2 cm, které umožňují stavbu složitějších modelů. Stavební návody z každé sady obsahují detailní ilustrace mnoha modelů. Stavebnice však neklade téměř žádná omezení při vymýšlení vlastních modelů. Všechny sady jsou vzájemně kompatibilní a jedna rozšiřuje druhou. Posouvají tak děti do dalších stavebních úrovní.

dřevěná stavebnice Matadordětská dřevěná stavebnice Matador

Matador je hračka pro malé i velké, potěšila již mnoho generací dětí v Evropě a my věříme, že potěší i vaše děti.

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-