Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Martina a Petra: vydavatelky časopisů pro aktivní rodiny

Martina a Petra: vydavatelky časopisů pro aktivní rodiny

Inspirativní rozhovory 12. 6. 2017 3 minuty
Kristýna Křížová
Martina Lvovská a Petra Cvejnová stojí za časopisy S dětmi v Praze a nově i S dětmi v Brně. Přečtěte si, jak se k vydávání časopisů dostaly a jaké mají další plány.

Petra chtěla už od dětství být učitelkou, bavila ji čeština a knížky, tak vystudovala Pedagogickou fakultu, obor čeština a psychologie. Po studiu začala učit český jazyk cizince. „Bavilo mě setkávat se s novými lidmi z různých kultur,“ říká k tomu Petra. Pak přišla mateřská dovolená. A na té se potkala s Martinou. „Hledala jsem zajímavou a kreativní práci, kterou bych mohla dělat flexibilně, když zrovna děti usnou,“ vzpomíná Petra. Netrvalo dlouho a dostala nabídku pracovat pro časopis S dětmi v Praze. Její kolegyní se tehdy stala právě Martina. Spřátelily se a po několika letech projekt převzaly. Nyní začaly vydávat i časopis S dětmi v Brně

S dětmi v Praze - PEtra Cvejnová Martina Lvovská S dětmi v Brně

Martina chtěla být  v dětství také učitelkou, v mateřské škole. Bavila ji práce s dětmi. Stala se ale trenérkou. A to trenérkou tenisu. Vystudovala obor cestovní ruch, pracovala v cestovní agentuře a poté ve vydavatelství. Během mateřské potkala Petru v časopise S dětmi v Praze a... Jak to bylo dál? Jak se pražský časopis dostal do Brna?

Vloni v listopadu jste po časopisu S dětmi v Praze začaly vydávat i časopis S dětmi v Brně. Co vás k tomu vedlo?

Časopis S dětmi v Praze vychází už od září 2010, tedy přes 6 let, a daří se mu. Na myšlenku vydávat časopis i v Brně nás přivedl jeden z našich partnerů. Otevřel v Brně pobočku a upozornil nás, že podobný časopis Brnu chybí. Tedy takový, který by přinášel měsíční přehled akcí pro rodiny s dětmi ve městě a nejbližším okolí. Pak přišly postupně další impulsy, a tak jsme se do toho pustily…

S dětmi v Praze

Žijete v Praze, rozhodnutí začít podnikat i v Brně jistě nebylo snadné. Víme to samy moc dobře, jsme také z Prahy a také jsme vloni v Brně otevřely prodejnu. Jak jste to zvládly? 

Zvládly:-) Brno máme rády a máme zde kamarády a spolužáky, takže to pro nás není úplně nové, neprobádané místo. Ze začátku jsme ale cítily trochu obavu od distributorů. Mysleli si, že se jedná o letáky nebo jiné propagační meteriály. Ale jakmile se k nim dostalo první číslo našeho časopisu, obavy se rozplynuly a řešily jsme už jen provozní věci. Tedy aby bylo na všech vybraných místech dost časopisů pro všechny zájemce. Jsme vlastně rády, že díky novému časopisu budeme mít více důvodů, proč Brno častěji navštěvovat a ještě lépe ho poznat. 

S dětmi v Brně

Váš časopis nabízí v pražské i brněnské variantě přehled aktuálních akcí pro rodiny s dětmi i nadčasové články o výchově dětí. Byl to již od počátku váš záměr?Jaké vlastně máte plány do budoucna?

Náš časopis je inspirován periodikem, které vycházelo ve Švédsku ve Stockholmu a mezi tamějšími rodiči mělo velký úspěch. Zároveň jsme z vlastních zkušeností věděly, že není úplně snadné vypátrat kulturní, zábavní a sportovní akce pro rodiny s dětmi. Zpočátku jsme se hodně věnovaly kalendáriu (přehledu akcí). Postupně se ukázalo, že nás napadá spousta dalších zajímavých témat, která by mohla být součástí časopisu. Zároveň nás velmi těší, že můžeme mediálně podporovat různé zajímavé projekty a akce.

A naše plány do budoucna? Rády bychom, aby se „S dětmi v Brně“ líbil, aby si jej čtenáři oblíbili a stal se součástí jejich domácností tak, jako je to v Praze… V tomto roce plánujeme vytvoření nových webových stránek jak pro Prahu, tak pro Brno, kde bude další prostor pro zajímavé informace. A třeba se časem vydáme i do dalších měst :-)

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-