Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog @maminka_od_sebastianka - Ambasadorka Agátina světa

@maminka_od_sebastianka - Ambasadorka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 25. 8. 2019 1 minuta
Kristýna Křížová
Maminka od Sebastiánka @maminka_od_sebastianka je instagramová influencerka a jedna z našich milých ambasadorek. Rozhovor o tom, jaké hračky u nich doma frčí.

Dlouhodobě spolupracuješ s obchodem Agátin svět. Proč sis ho vybrala a jaký má pro tebe význam kvalita hraček pro děti? Co od hraček očekáváš? 

Obchod Agatin svět mě zaujal už v době, kdy probíhal projekt zvaný "Agáta pomáhá" ve prospěch dětí na onkologických odděleních. Ony bohužel neměly v životě takové štěstí jako ty naše zdravé děti. Nikdy nevíme, co se nám "připlete do cesty" a určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že i my bychom v této nešťastné situaci byli rádi za každou pomoc. 
 
V době, kdy mě holky z Agatina světa nabídly možnost spolupráce, jsem s odpovědí neváhala ani vteřinu, ta byla od začátku jasná. Za to vám milé dámy od srdce ještě jednou děkuji. 

          ​​​​
 
Druhým důvodem, proč mě obchod zaujal, je především přístup holek k výběru hraček do e-shopu. Hračky pečlivě vybírají od prověřených výrobců a inspirují se dokonce i ve Francii, odkud kousek donesly i do Agatina světa. 
 
Vím, že hračky právě od nich jsou nejen kvalitní, ale především i naučné. Nejde o to, aby rodiče hračkami děti jen zabavili, mělo by v první řadě jít o prospěšnost. Vždy, když pro svého syna vybíram nějakou hračku, chci, aby pro něj byla nějakým způsobem i přínosná. 


Jaké hry či stavebnice jsi synkovi v Agátině světě vybrala? Jak se hračka osvědčila?

Pořídila jsem malému Puzzle Duo - Pohyblivá auta. Sebíčka skládání puzzli baví, ale jen v případě, že skládá auťáky. Jakmile mu dám ke skládání zvířátka, baví ho chvíli a pak ho omrzí. Zato auta ho ještě neomrzela a je jedno, jestli se jedná o puzzle, vkladačky, malá nebo velká auta. Tyto puzzle mě zaujaly hned, jakmile jsem je uviděla. Úkolem mého syna je sestavit dva díly puzzlí k sobě. Po sestavení může dopravní prostředky rozhýbat. Shrnu to dvěmi slovy - miluje to. 
 
Další hračkou, kterou jsem mu při této příležitosti pořídila, je Závodník na šikmé ploše. Ohledně této dřevěné autodráhy mi bylo předem jasné, jakou radost z ní bude mít. Ovšemže jsem se nemýlila, radost byla obrovská. Jak už jsem říkala, vždy, když pro něj vybírám nějakou hračku, chci, aby v první řadě byla nějakým způsobem přínosná. Tato dráha je výborná pro rozvíjení koordinace ruka - oko a také na rozvíjení jemné motoriky

 ​​​

Hračky by měly děti především bavit a rozvíjet. V neposlední řadě dokáží utvořit společný prostor pro aktivitu celé rodiny, jako třeba společenské hry. Hrajete je doma? A jaké?

Úspěch měla sada her Ludo Park. Zkoušeli jsme pexeso, ale zatím největší hit je Cestička se zvířátky. Upřímně se tedy oba s mý mužem moc těšíme na období, kdy si celá rodina v zimě sedneme ke krbu a budeme hrát společenské hry. V této oblasti jsme všichni někde uvnitř pořád těmi nadšenými dětmi 😊. 

Čtete si se Sebíkem? Pamatuješ si na svou nejoblíbenější knihu? Jaké knihy u vás teď “frčí”?

Od dob, co byl Sebastianek ještě u mě v bříšku, začali jsme mu oba s mužem číst pohádky. Říká se, že už v břiše děti vnímají náš hlas a zvykají si na něj. Byla to pro mě jedna z nejkrásnějších chvil v těhotenství. Oba jsme si večer lehli do postele, hladili břicho, těšili se na naše miminko a muž nám četl pohádky, u kterých jsem usínala. Právě od té doby synovi čteme pravidelně. Přes den si prohlížíme knížky ale pouze s auty, třeba Jak to žije na hasičské stanici. Jak už jsem říkala, miluje auta, a to v jakékoli podobě. 
 
Na své nejoblíbenější pohádky si moc dobře pamatuji, mamka nám také každý večer četla, dokud jsme s bráškou neusnuli. Veškeré knížky nám schovala na památku pro naše děti, teď je čtu synovi a vzpomínám u toho, jaké jsem měla krásné dětství. 

Dříve se hodně hračky dědily a schovávaly pro příští generaci, nejspíš asi z pocitu nejistoty, jak bude. Dneska už naštěstí žijeme jinak, budeš i tak něco schovávat svým dětem na památku? 

Popravdě jste mě touto otázkou celkem zaskočily. Za celé dva roky, co za chvíli synovi budou, jsem ještě nic neschovala. Myslím, že zatím nic schovávat nebudu, vždy je možnost koupě hračky nové. 
   

A co ve školce a škole? Už víš, kam děti jednou půjdou? Klasický směr nebo nějakou alternativu? Myslíš, že by si děti měly hrát i ve škole?

Jelikož bydlíme na vesnici a poblíž máme pouze jedno město, je dopředu už jasné, kam bude chodit do školky a do školy. Konkrétní školku ani školu ještě vybranou nemáme. Popravdě nad tím ani nechci přemýšlet, nechci si připustit, že mi ten můj andílek roste před očima z malého miminka ve velikánského chlapa. 
 
Ohledně hraní ve škole mám svou teorii. Ne nadarmo se říká "škola hrou". Jestliže je škola pro děti zábavou, budou se do ní těšit, snažit se a učit. I to je důvodem, proč se syna veškeré povinnosti snažím učit zábavnou formou. Motivace není jen důležitou věcí u dospělých, ale i u dětí. 
                   

A poslední otázka: v letošním roce jsi podpořila hlasování Dobrá hračka. Jaká hračka je podle tebe dobrá? A kterému kandidátovi jsi držela palce?

Podle mě je nejlepší hračkou Závodník na šikmé ploše. Syn si ji zamiloval, tatínek též a mě se líbí jak princip, naučná forma, tak i zpracování a kvalita dřeva. Samozřejmě neznamená, že když se hračka líbí mě, že se musí líbit všem. Každý máme jiné nároky, jiné záliby a především je každé děťátko úplně jiné. To, že můj syn miluje auta, neznamená, že je musí milovat všechny děti 😊. 
 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-