Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Letní inspirace podle @mommy_blog_cz

Letní inspirace podle @mommy_blog_cz

Inspirativní rozhovory 30. 7. 2020 2 minuty
Kristýna Křížová
Radka je maminka z Brna. Za nás její profil na instagramu @mommy_blog_cz je plný nejen mateřských tipů, ale také beauty inspirací. Pokud hledáte důvod, proč se ráno upravit, Radčin Instagram je skvělá motivace. :) Maminky se musí starat nejen o děti, ale také o sebe samé, na to nesmíme zapomínat. :)

Ahoj Radko, jak si užíváte léto?

Děkuji za optání! Tento týden je KONEČNĚ léto v tom pravém smyslu slova, tak se snažím kluky brát k vodě, aby si užili trochu sluníčka a opálili se. Taky navečer chodíme na procházky, aby se kluci před spaním ještě trošku unavili (máme doma prostě dvě neřízené střely) :-)


V čem byla tato letní objednávka jiná než ty ostatní? Vybírala jsi hračky podle ročního období, nebo hračky které se hodí celoročně? 

Upřímně, hledala jsem nějaké věci, které si kluci mohou vzít třeba na výlet k babičce a dědečkovi (a nezaberou půl kufru), prostě něco vhodného na cestování. Nicméně jsem vybrala i pár věcí, které doma rozhodně využijeme celoročně (jako třeba velký Ovocný sad, Zatloukačku s autama nebo 2. díl knížky Gerda - Gerda: Příběh moře a odvahy).

Jakou hračku od nás, bys doporučila našim maminkám? Bez které hračky jste se doma neobešli?

Fíha! Tak to je docela těžká otázka. Od Vás máme vcelku hodně hraček a se žádnou jsme nešlápli vedle. Taky záleží na věku dětí. Ale pro ty malé bych určitě doporučila prstové barvy/případně kreslící hru Chameleon, pak určitě krájení ovoce a zeleniny (krásné dřevěné hračky co vydrží!) nebo vkládačky. Pro děti od cca 1,5r rozhodně doporučuji magnetické stavebnice Smartmax. Máme doma asi 3 druhy a oba kluci je milují! Buď si skládají zvířátka, vláčky, nebo vytváří auta. Vždycky si s tím vyhrají aspoň hodinu (a to je co říct!). Nesmím zapomenout ještě na hru FantaColor Junior (ta se doporučuje pro děti 2-5 let), kdy děti podle šablony vkládají do otvorů barevné caplíčky dle předlohy a vytváří tak obrázek. Pro starší děti pak určitě Můj první kvíz, kdy odpovídají na základní otázky (třeba co papá slepička - mají na výběr ze 3 možností/obrázků, pod kterými jsou otvory a dítě strčí prstík tam, kde je podle něj správná odpověď) nebo pak Zatloukačka - dopravní prostředky. To je prostě boží :-D S tím si vyhrajou oba kluci (i když je to od 4 let). Sada obsahuje tlustou korkovou podložku, speciální hřebíčky, dřevěné kladívko, šablony s již poskládanými auty a jednotlivé dřevěné komponenty na skládání. Kluci si buď sestaví auto podle vzoru, nebo si vytváří vlastní superauta :-) Za mě je to skvělá věc jak pro trénování motoriky, tak pro rozvoj fantazie.No a poslední dobou bychom se určitě neobešli bez Bigjigs nádobek na pozorování hmyzu. Filípek (a samozřejmě s ním i Kubí, protože cokoli dělá brácha, on musí taky) miluje broučky všech možných druhů. Má doma i encyklopedii (ne dětskou nebo kreslenou, ale klasickou s fotkama broučků/hmyzu) a když venku nějakého broučka uvidíme a on neví co je zač, doma ho musíme najít. A když jsem u vás na eshopu viděla tyhle nádoby, kde je víčko tvořeno zvětšujícím sklíčkem/lupou, bylo jasno. Musela jsem je vzít (2x samozřejmě :-D). A kluci si je berou vždycky když se jdeme projít na Špilberk nebo na Petrov. A už se těší, až si je vezmou na výlet k babičce a dědečkovi protože oni mají velikou zahradu kde pěstují všemožnou zeleninu, takže o broučky tam není nouze.No a rádi bychom věděli, jak se ti líbí nová prodejna v Brně? Ty jsi nám přes instastories prodejnu krásně představila a za to ti moc děkujeme. :)

Vůbec není zač :-) Narazila jsem na ni úplnou náhodou, ještě když byla v přípravách! Tak jsem pak kolem chodila častěji a vychytala jsem i den openingu :-) Vaše prodejny jsem měla vždycky ráda, ale tato je boží! Oproti původním brněnským prodejnám je tato fakt veliká! Oceňuji hrací koutek pro děti s již zmíněnými stavebnicemi Smartmax, ale taky se mi líbí její uspořádání. Je to pěkně systematicky rozvrhnuté, prostě žádný chaos. No a pestrá nabídka je tu samozřejmostí! Vybere si tady opravdu každý - dítě jakéhokoli věku, holčička či chlapeček. To se vám povedlo!

Chceme se zeptat, protože víme, že máš doma dva kluky. Co kluky baví nejvíc? Jaké tipy hraček? 

Tak nějak jsem na toto vlastně odpověděla viz výše (moje doporučení). Ale kromě již zmíněného kluci milujou autíčka, vláčky a samozřejmě lego. Ale opravdu hodně si hrají se stavebnicemi SmartMax, zvláště s My First Animal Trail a Power Vehicles. Ty u nás hrají prim :-) Jinak kluci mají rádi ještě plastelínu - buď do ní obtiskávají stopy zvířátek, nebo z ní dělají zvířátka.

Dokázala bys nám říct tip na nějakou kreativní hru pro kluky?

Pokud má být kreativní a námi vyzkoušená, tak SmartMax, Chameleon, Zatloukačka - dopravní prostředky a Zegéoanimo.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-