Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog @lenik_4 - Ambasadorka Agátina světa

@lenik_4 - Ambasadorka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 4. 7. 2019 1 minuta
Kristýna Křížová
Lenka, instagramová influencerka @lenik_4 a naše ambasadorka. Máma čtyř dětí, která miluje hory, běh, svou zahradu a knihy. Dává přednost lokálním značkám, ráda podporuje české firmy a e-shopy, jakým je Agátin svět :-).

Spolupracuješ s obchodem Agátin svět. Proč sis ho vybrala? Jaký má pro tebe význam kvalita hraček pro děti? Co od hraček očekáváš?  

Agátin svět je e-shop, díky kterému mám jistotu, že ať si z nabídky vyberu jakoukoliv hračku, vždy bude smysluplná a kvalitní. Nemusíme mít v pokojíčcích hraček plné krabice, nakonec si s nimi děti nehrají, případně jsou z toho množství roztržité a nedokáží se na jednu déle soustředit. Stačí jich pár, ale těch „pravých“. Pro mne je hračka ideální, pokud zapojí více členů rodiny a vracíme se k ní opakovaně, a právě takové na tomto e-shopu najdete.

Dříve se hodně hračky dědily a schovávaly pro příští generaci, nejspíš asi z pocitu nejistoty, jak bude. Dneska už naštěstí žijeme jinak. Budeš taky něco schovávat svým dětem na památku?  

Tendence přechodu od plastových hraček k dřevěným mě k tomu již přivedla, holčičky mají tři roky a doma máme stále plno krásných kousků, které jen tak z domu nedáme. Navíc nejstarší dcera má 16 let, takže by to byla asi i škoda :-).

Jaké hry či stavebnice jsi dětem v Agátině světě vybrala? Jak se hračka osvědčila?

Tak například Magnetické knížky, kufřík Mozaika od Quercetti anebo Hmatové puzzle. Tyhle hračky patří u nás doma stále mezi nejoblíbenější.Hrajete doma společenské hry? A jaké?

Se staršími dětmi často, s tříletými dvojčaty je to zatím o jejich trpělivosti, ale již jsme vyzkoušeli například balanční hry, nebo Pusu na dobrou noc a spát.

Čtete si s dětmi? Pamatuješ si na svou nejoblíbenější knihu? Jaké knihy u vás teď "frčí"?

Čteme, je to důležitá součást našich společných chvilek a holky knihy milují. Asi to mají po nás rodičích, kdy nás vidí s knihou v ruce často. A jaké mají teď nejoblíbenější? Rok ve školce a v lese, Dům myšek, Povídání o pejskovi a kočičce, Gerda, příběh velryby, Justýnka a asistenční jednorožec, Krkonošské pohádky, Albi tužky a mnoho dalších.


A co ve školce a škole? Už víš, kam děti jednou půjdou? Klasický směr nebo nějakou alternativu?

Děvčata už školku navštěvují od loňského září a často mě překvapí, když si tam hrají se stejnými hračkami, které mají i doma a o kterých vím, že jsou pro ně vhodné.

A poslední otázka: v letošním roce jsi podpořila hlasování Dobrá hračka. Jaká hračka je podle tebe dobrá? A kterému kandidátovi držíš palec?

Dobrá je ta, která je nejen materiálově kvalitní a krásná, ale která dokáže dítě zaujmout, rozvíjí jeho fantazii, zručnost, ideálně když do hry zapojí celou rodinu. A tou je pro mě například již zmiňovaná balanční hra.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-