Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kvalitní čtení pro školáky

Kvalitní čtení pro školáky

Agátiny oblíbené knížky 18. 3. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Od doby Harryho Pottera víme, že i dnešní děti (alespoň některé) rády a hodně čtou. Těmto zaníceným čtenářům bychom rádi představili francouzského spisovatele mladší generace, Timothée de Fombelle (nar. 1973´). V češtině již vyšel jeho Tobiáš Lolness a nyní je k dispozici také román Vango.
Mezi přehršlí knih pro děti od cca. 10 - 12 let je někdy těžké najít kvalitní knihu, která vaše dítě vtáhne a zaujme a současně bude pro něj inspirací, výzvou k zamyšlení i motivací stát se velkým čtenářem. Knihy francouzského autora Timothée de Fombelle spolňují všechny tyto kvality: jsou dobrodružné, mají silný příběh a literární kvalitu. Nutno dodat, že mají také hodně stran: dvoudílný Tobiáš Lolness jde téměř pětisetstránkový, Vango jde ještě dál a čítá skoro sedmset stran... Avšak, jak již bylo řečeno v úvodu, vzpomeňme si na rozsah knih o Harrym Potterovi a nemusíme se tohoto rozsahu bát. O kvalitách knížek Timothée de Fombelle svědčí nejprestižnější ccena IBBY Premio Andersen, kterou v Bologni 2007 obdržel za Tobiáše Lolnesse.

Tobiáš Lolness román pro mládež Vango román pro mládež

Tobiáš Lolness - Život ve větvích
Rodina Tobiáše Lolnesse žije ve větvích starobylého dubu. Svět stromových lidí je alegorií na běžný llidský svět. Tobiášův otec je vědec a kvůli jednomu vynálezu je jeho rodina poslaná do vyhnanství. Po čase se však Tobiáš vrátí do svého stromu a pomáhá strom, který se dostal do velkého nebezpečí, zachránit. Velký, strhující příběh dětské čtenáře zcela jistě pohltí - ve frankofonních zemích se již stihl stát moderní "klasikou" pro náctileté čtenáře. Příběhem je provází také krásné ilustrace Francoise Place.

Vango
Druhý román Timothée de Fombelle, který vychází v češtině (nakl. Baobab), přenese své čtenáře do období mezi světovými válkami: do doby, kdy se hodně lidem špatně žilo, ale kdy současně svět prožíval ohromení nad lidskou vynalézavostí - první mrakodrapy, rychlovlaky, vzducholodě... Hrdinou je chlapec Vango, jehož život překypuje dobrodružstvím již od malička: jako mylý byl nalezen na břehu jednoho z Liparských ostrovů, později putuje po Africe, Evropě i Americe a stále jako by mu někdo usiloval o život. Současně je ale naprosto jasné, že nad ním někdo také drží ochrannou ruku. Vango se tedy snaží rozluštit tyto záhady svého života a přijít také na to, kdo jsou vlastně jeho rodiče.
 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-