Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kristýna Křížová, zakladatelka a jednatelka Agátina světa

Kristýna Křížová, zakladatelka a jednatelka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 1. 5. 2017 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Kristýna je duší budovatel, který hledá cesty, jak sny proměnit v realitu. Pracuje na dalším směřování Agátina světa, prozkoumává u nás i v zahraničí nové možnosti a snaží se, aby v Agátině světě bylo dobře všem: těm, kteří ho tvoří, i nakupujícím rodičům a jejich dětem.

Kristýno, v Agátině světě jsi motorem projektů, jako je Kreativní festival či soutěž Dobrá hračka. Proč je děláte? Není to práce navíc?

Na první pohled by se samozřejmě mohlo zdát, že si práci přiděláváme. Zorganizovat festival v Praze i v Brně opravdu není hračka. Je to velký projekt, na kterém se podílejí skutečně všichni z Agátina světa a přímo na místě pak i řada pomocníků. Ale víme, proč se do festivalů pouštíme. Máme skvělé zákazníky, aktivní rodiče, kteří se svým dětem věnují. Festival je pro nás jednou z příležitostí, jak jejich věrnost ocenit. Mohou přijít s celou rodinou a zdarma strávit pěkný den tvořením, stavěním, řešením hlavolamů apod.

Rodiče, kteří na festival přijdou a neznají nás, jsou rádi, že mohou objevit kvalitní hračky a také rovnou vidět, zda jejich děti baví a mělo či nemělo by smysl do nich investovat. 

Soutěž Dobrá hračka je naší reakcí na to, že v ČR neexistuje veřejná diskuse na toto téma. Na všechny z nás se valí reklamy na často nesmyslné hračky, které stojí nemalé peníze, přitom však jejich přínos pro rozvoj dítěte je diskutabilní. Založili jsme proto tuto soutěž, která dává rodičům možnost se vyjádřit a svým hlasem projevit, jaké parametry u kvalitních her a hraček jsou pro ně důležité. Pro další rodiče jsou pak výsledky soutěže cenným vodítkem při výběru dárků pro své děti.

Agátin svět je typický širokým výběrem nadstandardně kvalitních hraček. Jak je vyhledáváte? A jak řešíte reklamace? 

Výběru sortimentu věnujeme skutečně mnoho času. Máme pořád oči na stopkách a díváme se i ve svém volném času u nás i při dovolených v zahraničí po zajímavých výrobcích. Každý rok v lednu trávíme dva dny na největším evropském veletrhu her a hraček v Norimberku. Seznamujeme se s novinkami výrobců, se kterými již spolupracujeme, ale také pátráme po nových.

Celková smysluplnost hračky a kvalita jejího zpracování jsou pro nás jedním z klíčových bodů, podle kterých se rozhodujeme, zda daného výrobce do nabídky Agátina světa zařadíme. Díky tomu máme během roku reklamací skutečně minimálně. V celkovém objemu jde řádově o méně než 50 kusů, což je naprosto skvělé. Vždy postupujeme podle zákona a v převážné většině případů zákazníkům vyměníme výrobek za jiný kus.

Máš tři školní děti. Nežárlí na virtuální Agátu?

Naštěstí nežárlí. S virtuální Agátou (a Matějem, toho znáte z našich stránek také) vyrůstají. V rámci svých možností nám pomáhají, například před Vánocemi vždycky chtějí chodit „brigádovat“. Také chodí na všechny naše festivaly i jiné akce, kde máme své workshopy, vyrábějí vzorky pro prodejny atp. Myslím, že jsou rádi, že mohou mít vhled do fungování firmy. Dobře si pak rozumíme. Když jim řeknu, že se jim zrovna nemohu věnovat, protože musím vyřešit to či ono, vědí, proč je to důležité.

Předpokládám, že Tvoje děti mají doma řadu hraček z Agátina světa. Co je nejvíc baví?

Upřímně řečeno, zase tolik toho nemají, jsem docela přísná :-) (kromě knížek, těch máme spoustu). Máme ale hodně společenských her, ty nás moc baví. Syn (10 let) si také k narozeninám a Vánocům přál několik experimentálních sad. Věda a technika ho zajímají a je rád, že může sám zkonstruovat něco, co pak skutečně funguje. Nedávno jsme měli doma docela napilno. K našim třem gekončíkům nočním, které chováme, a cvrčkům, které jsou jejich potravou, jsme ještě chovali pravěké listonohy a pěstovali rostoucí krystaly :-)

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-