Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kreativní sady pro předškoláky - zajímavé novinky

Kreativní sady pro předškoláky - zajímavé novinky

Tipy pro výběr her a hraček 21. 11. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Francouzská firma AladinE, kterou již jistě znáte díky skvělým sadám tvůrčích pěnových razítek pro děti od 18 měsíců či 3 let nebo dřevěných razítek pro děti od cca. 5 do 12 let, pro letošní rok připravila velmi hezké kreativní sady pro batolata a předškoláky. Skvělé na těchto sadách je především to, že rozvíjejí více dovedností dětí současně, například jemnou motoriku a prostorovou představivost či preciznost, a většinou jsou i opakovaně použitelné.
Kreativní sady pro nejmenší děti

Nejmenším dětem je určená sada U zajíčka na statku, plná pěnových, opakovatelně použitelných samolepek
, se kterými si děti dotvářejí obrázky na téma statku. Jak kreativně využít fakt, že děti lepení nesmírně baví? Například tak, že si s nimi o jednotlivých obrázcích budete povídat. Každé pozadí obrázku vede k jinému povídání, otevírá jiné pole slovní zásoby a mini-příběhů, které si s dětmi můžete vytvářet. Povídejte si o jednotlivých činnostech, které se na statku provádějí, pojmenovávejte zvířátka či zeleninu a ovoce, hrajte vyhledávací hry (Kde je slepička? Na čem sedí? Kolik je na obrázku mrkviček? Kdo jí mrkvičky?). Zkrátka, s měkkoučkými prostorovými nálepkami si i děti již od 2 let mohou hrát tak, aby je hra obohacovala.
Tip pro rodiče: Tuto sadu můžete bez obav vzít s sebou na cestu, do čekárny k lékaři nebo kdykolvi jindy, kdy potřebujete malé dítě zabavit a udržet na místě.
Pěnové samolepky pro nejmenšíSamolepková hra pro nejmenší3D samolepky pro nejmenší

Dětem od cca. 4 do 7 let je určena kreativní sada s prostorovými omalovánkami zvířátek ze safari. Děti vycvaknou v archu kartonu části těl zvířátek a vybarví si je přiloženými fixami (fixy jsou samozřejmě zdravotně nezávadné a vypratelné; oceníte i jejich široký a trojúhelníkový úchop, který učí děti správně držet výtvarné a psací potřeby). Poté sesadí příslušné části těla zvířátek dohromady, vymodelují skálu a další prvky tropické krajiny. Africké dobrodružství v savaně může začít!
Tip pro rodiče: podle obrysů částí těl zvířátek z původních archů můžete dětem nakreslit a vystřihnout další "kamarády do party" a rozšířit tak počet zvířátek.

Papírové skládačky pro dětiTekuté kříddy - kreativní sadaVýtvarná sada pro předškoláky

Poslední novinkou, kterou Vám dnes chceme představit, jsou domalovánky s tekutými křídami. Tekuté křídy jsou speciální popisovače sytých barev, se kterými se dětem velmi hezky pracuje a pro které doma najdete široké využití. V sadě zn. AladinE najdete nejen sadu těchto tekutých kříd, ale i čtyři základy obrázků k dotvoření. Děti těmito fixkami dokreslí obrázky a budou-li chtít, mohou je hadříkem snadno vyčistit a začít kreslit jinak - jinou barvou, doplnit jiné detaily...
Tip pro rodiče: Tekuté křídy se také skvěle uplatní na všech hladkých površích. Můžete je využít k originální dekoraci oken svého bytu či domu, nakreslit si pro radost obrázek na zrcadlo či na lednici... Buďte bez obav, vždy půjdou jednoduše smazat.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-