Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Krásné dětské knihy v Agátině světě: představujeme Radka Malého

Krásné dětské knihy v Agátině světě: představujeme Radka Malého

Agátiny oblíbené knížky 18. 6. 2018 2 minuty
Kristýna Křížová
Jedním z nejoceňovanějších mladých autorů knih pro děti je olomoucký spisovatel, básník, překladatel a pedagog Radek Malý. S jeho výbornými texty se děti mohou setkat jak ve školních slabikářích, tak i například v rodinné opeře Čarokraj, kterou aktuálně uvádí pražské Národní divadlo.
Nabízíme vašim dětem to nejlepší, co na českém knižním trhu vychází, proto u nás najdete i všechny dostupné knihy od Radka Malého, držitele řady literárních cen či nominací.

Nejmenší čtenáři se s hravými dětskými básničkami Radka Malého mohou setkat v originálním slabikáři Šmalcova abeceda, kde je autorem většiny říkanek, zaměřených vždy na jedno písmeno abecedy. K básničce pak přísluší i obrázek, na němž jsou vyobrazeny takřka výhradně předměty začínající na toto písmeno, takže někdy se nabízí vskutku dadaistický pohled. O co je ale bláznivější (například když se na jdenom místě sejde Fantomas a Ferda mravenec), o to děti více baví na něm hledat a pojmenovávat jednotlivé předměty. Každá dvoustrana je pak doplněna úkolem souvisejícícm s obrázkem či logickou hádankou. Knížku tak užijí děti od cca. do do 7 let.

Šmalcova abeceda