Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kolekce Herlitz 2018 pro prvňáčky. Kterou vyberte?

Kolekce Herlitz 2018 pro prvňáčky. Kterou vyberte?

Tipy pro rodiče školáků 18. 6. 2018 5 minut
Kateřina Hrubešová
Neměckou značku Herlitz netřeba představovat. Patří mezi osvědčené značky na trhu a její školní aktovky si oblíbili rodiče i děti u nás i v zahraničí. Nová kolekce pro 1. stupeň ZŠ dokazuje, že Herlitz klade důraz na zásady ergonomie a bezpečností prvky. Všechny aktovky jsou přehledně dělené s pevnou konstrukcí. Přitom mají přiznivou váhu a jsou opatřeny reflexními materiály kvalitní značky 3M™ Scotchlite™. Můžete vybírat ze široké nabídky modelů Midi, Flexi a Bliss.

Školní aktovka Herlitz Midi pro nejmenší

Herlitz Midi je nejmenší aktovka od Herlitzu. Aktovka s objemem 16 litrů a váhou 1,1kg má štíhlý kompaktní tvar a velmi dobře sedí na zádech většině dětí. "Doporučujeme tutu aktovku i pro děti drobnější postavy. Nepůsobí na školákovi mohutně, naopak vypadá velmi dobře na zádech." říká Kristýna, zakladatelka Agátina světa a máma tří školních dětí.

Tento model kombinuje všechny výhody, pokud jde o ergonomii a bezpečnost. Prodyšné a ergonomicky tvarované polstrování zad, stejně jako duální nastavení ramenních popruhů a chytré rozdělení kapes poskytují aktovce možnosti úprav a vysoké pohodlí při nošení. Bezpečnost zajišťují 3M™ Scotchlite™ reflexní materiály na přední straně, po stranách a ramenních popruzích. Odrazka v magnetickém zámku Fidlock® a popruhy s reflexní nití zajistí vysokou úroveň viditelnosti i ve tmě a za soumraku.

Vnitřní prostor je přehledný a usnadní dítěti organizaci pomůcek. Na bocích aktovky jsou dvě velké kapsy na pití a drobnosti vašeho dítěte. Přední kapsa aktovky pojme školní penál, který je dodáván v setu. Pokud chcete využít přední kapsu na penál či svačinový box jiného výrobce, doporučujeme předem ověřit kapacitu kapsy. Aktovka je vybavena vysoce kvalitním magnetickým uzávěrem či přeskou. Velmi snadno se dětem otevírají a zavírají.

Modely Herlitz Flexi a Bliss pro lepší pohodlí

Herlitz Flexi a Herlitz Bliss spojuje dokonale promyšlený ergonomický systém Ergo ES²®. Tento systém poskytuje vysoký komfort při nošení a vertikální úpravu podle výšky dítěte. Zpočátku nastavíte ramenní popruhy na aktovce níže, čímž zkrátíte zádovou část. Aktovka se ve spodní části bude opírat o křížovou kost. Děti však rychle rostou a mění se, takže v dalších letech máte možnost ramenní popruhy posouvat na tašce výše. Výškově nastavitelný zádový systém zvládnete ve třech snadných krocích:  

Pohodlné nošení zajišťuje dokonalá ergonomie zad a polstrovanné ramenní popruhy, které lze nastavit ve dvou bodech (na bocích a ramenou). Integrovaný hrudní popruh umožňuje dokonalé rozložení hmotnosti. Nechybí nezbytné reflexní prvky pro větší bezpečí vašich dětí. 

Model Herlitz Flexi

Školní aktovka Flexi je navrhována tak, aby se nejmenší děti jednodušše orientovaly v aktovce a nemusely trávit čas o přestávkách hledáním pomůcek a svačiny. Aktovka se vyznačuje stabilnější konstrukcí a pevným dnem. Obsahuje jednu prostornou kapsu s pohyblivou přepážkou pro knihy a dvojitou přední kapsu. "Za velkou výhodu považujeme tyto dvě přední kapsy, které jsou dobře využitelné na svačinu či penál. I zde , stejně jako u modelu Midi, doporučujeme předem se přesvědčit o kapacitě přední kapsy. Aktovky jsou navrhovány na penály a svačinové boxy Herlitz. Chcete-li do aktovky dávat svačinové krabičky či penály jiných výrobců, neriskujte a nejdříve se přesvědčte, zda se do této aktovky vejdou." radí Kristýna.  

Na bocích aktovky najdete 2 boční kapsy uzavíratelné na zip, které jsou prostornější oproti modelu Midi. Kapsy mohou sloužit na drobnosti, které dítě potřebujete mít při ruce nebo pro láhev na pití, deštník apod. Samotná aktovka disponuje samouzavíratelným magnetickým zámkem a řadou reflexních a fluorescentních prvků.

Model Flexi nabízíme pouze v setu spolu se sportovní taškou, plně vybaveným penálem, trojúhelníkovým pouzdrem na psací potřeby a svačinovým boxem. Celý set je ve stejném designu. Dokonalé vybavení vyberete pro školáka během chvíle!

Model Bliss

Budoucí prvňáčci uvítají i sportovní model. Batoh Bliss s měkkým tělem a pevnou konstrukcí se systémem Ergo ES² zajistí rovnoměrné zatížení a pohodlné nošení. Pro minimální zátěž zad dítěte má tento odlehčený batoh váhu pouhých 0,9 kg. 

Pořádek v batohu zajistí jedna prostorná vnitřní kapsa s dvojitým knižním prostorem, do kterého dítě přehledně umístí sešity a knihy. V přední části batohu je kapsa s přídavnou přihrádkou pro uložení drobných předmětů. Na bocích batohu se nacházejí postranní kapsy s gumičkami, do kterých se vejde lahev na pití. Batoh samozřejmě disponuje reflexními prvky, které přispívají k bezpečnosti dětí za soumraku i ve tmě. 

5 tipů pro optimální usazení školní aktovky

Školní aktovku nosí školák pět dní v týdnu. Pro správné formování páteře je důležité, aby školní aktovka správně seděla na zádech. Učte děti od mala nosit aktovku na obou ramenou, aby se váha aktovky se rozložila rovnoměrně na obě strany. Co ještě napomůže správnému nošení aktovky? Herlitz připravil 5 doporučení, jak dosáhnout optimálního usazení školní aktovky:

1. Školní taška by neměla být výrazně širší než ramena vašeho dítěte.

2. Dbejte na to, aby školní aktovka přiléhala co nejblíže zádům dítěte.

3. Horní hrana školní aktovky se nachází ve výšce ramen.

4. Spodní hrana školní aktovky ve výšce pánevní kosti.

5. Pravidelně upravujte ramenní popruhy dítěte. Mějte na paměti, že vaše dítě neustále roste!

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-