Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Knihy, které rozvíjejí kreativitu

Knihy, které rozvíjejí kreativitu

Agátiny oblíbené knížky 23. 6. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Jakou vymyslet školákům zábavu, když mají o prázdninách dlouhou chvíli, venku prší nebo jsou nemocní a nechcete, aby se jen dívali na televizi nebo hráli hry na počítači? Agáta má pro vás tip: zábavné kreativní knihy.

Neobyčejné dobrodružství s obyčejnou tužkou

Dopřejte svým dětem možnost zažít neobyčejné dobrodružství s obyčejnou tužkou v tajemném domě a vyzkoušet si, jaké to je ilustrovat knihu. Dům za mlhou je originální knížka, do které je povoleno kreslit (mimochodem, tato kniha od autorské dvojice spisovatelky Ester Staré a ilustrátora Milana Starého byla nominovaná na Zlatou stuhu 2014). Knížkou děti provede příběh Anežky a Tomáše. Děj se odehrává v tajemném domě, ve kterém žijí podivní lidé v obavách z Prázdného pána. Anežka a Tomáš se pokusí změnit atmosféru domu, a to právě s pomocí malých čtenářů. Je pouze na dětech, jak dokreslí nedokončené ilustrace a jak celý příběh dopadne. Součástí knihy jsou i tužky odlišné tvrdosti, takže se děti naučí, že některé tužky dělají čáry silné a syté a jiné zase udělají linku slabou a světlou. Děti si vyzkouší i různé techniky kresby tužkou jako stínování či frotáž. S touto knížkou se tedy určitě nudit nebudou. 

Kreativní knížky Dům za mlhou 

Domalovánky, originální bludiště

Báječný nápad pro holky i pro kluky na deštivé dny jsou různé knihy domalovánek. Najdou v nich části kreseb, které je třeba dotvořit. Děti mohou dokreslovat, vybarvovat, stínovat či tečkovat. K tomu všemu potřebují jen tužky a pastelky nebo fixy a občas možná i gumu.
Milují vaše děti zvířata? Pak pro ně máme Zvířecí domalovánky. Je třeba domalovat zebrám pruhy, králíkům uši, a smutná gorila čeká, až jí děti přimalují kamaráda.
Na cesty je pak ideální Kniha domalovánek do kapsy. Je malá a lehká, nezabírá místo a děti ji tak mohou mít stále ve svém batůžku. A pomůže jim ukrátit nejednu dlouhou chvíli třeba u doktora v čekárně.
Při dokreslování nemusejí děti dodržovat pravidla; záleží jen na  jejich fantazii, jak budou výsledné obrázky vypadat. Školáci si k obrázkům mohou připsat i vlastní krátký příběh nebo básničku, protože i písemný projev je velmi důležitý při rozvoji kreativity. Za pomoci těchto knih se může umělcem stát každý.

Domalovánky   

Další úžasnou zábavu nabízí sešit Bláznivá bludiště. Děti pomůžou například malému pavoučkovi nají cestu domů pavučinou, červíkovi prohryzat se jablkem nebo raketce proletět mezi hvězdami na jinou planetu. 
 
Agátin svět nabízí spoustu dalších sešitů pro předškoláky i školáky, ve kterých děti najdou nejen dokreslování, ale i spoustu dalších úkolů. 
 
 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-