Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak zapojit děti do plánování výletů?

Jak zapojit děti do plánování výletů?

Tipy pro výběr her a hraček 29. 6. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Prázdniny nabízejí skvělou příležitost, jak děti hravě zapojit do rodinných činností. Zapojte je šikovně tak, aby opravdu pomohly, neměly u toho pocit, že plní nepopulární domácí povinnost a naopak se ještě něco nového naučily. Budou navíc hrdé na svou roli a budou mít více motivace pomáhat dál.

Malý meteorolog

Předpověď počasí je pro úspěch výletu klíčová. Budou-li mít děti vlastní meteorologickou stanici, mohou zkusit počasí sledovat a předpovídat. Společně pak můžete porovnat výsledky vašeho domácího pozorování s předpověďmi profesionálů. 

experimentální sada o počasí experimentální sada o počasí

Meteo stanice či sada na experimentování s klimatickými jevy (bouřka apod.) jsou ideální pro spojení hry a poznávání. Děti musí na sestavení, provoz a péči o své zařízení vynaložit jistou energii, stejně tak na pozorování a zaznamenávání jevů. Navíc budou jistě mít zajímavé otázky, díky kterým se o fungování přírody kolem nás dozví mnoho zajímavého (aniž by tušily, že se vlastně učily přírodovědu/biologii...).

Děti vymýšlí hru na výlet

Výlety a cestování jsou sice samy o sobě zábavné, ale přesto je dobré mít vždy v zásobě zajímavou hru, nevšední úkol či hádanku. Proč bychom všechno měli vymýšlet my, rodiče? Školní i předškolní děti zvládnou vymyslet pro rodinu či partičku kamarádů na výletě hru - jednoduchou či složitou, podle svého věku a umu. Inspiraci najdete v Peckách - šikovných pytlících chytré zábavy a her pro celou rodinu.

A co vzpomínky po výletě?

Společné rodinné zážitky je třeba zaznamenat, abyste se z nich mohli těšit i v době, až bude letní pohoda a sluníčko dávno pryč. Vřele doporučujeme skvělý Můj prázdninový deník od české ilustrátorky Evy Chupíkové (oceněný též Zlatou stuhou 2011). Mají v něm připravený prostor pro zaznamenání nejrůznějších momentů z výletů: pozorování hmyzu či květin, návštěvu restaurace či místo pro nalepení vstupenky a pohledu z hradu. Amatérský meteorolog také s chutí využije stránky, na nihcž k informacím o výletě může zaznamenat i počasí, které vás na výletě doprovázelo.

prázdninový deník pro děti můj prázdninový deníkmůj prázdninový deník

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-