Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak zabavit malé neposedy?

Jak zabavit malé neposedy?

Tipy pro výběr her a hraček 9. 3. 2019 3 minuty
Kristýna Křížová
Často je těžké zabavit malé děti, zejména chlapečky. Jsou neposední, překypují energií a dlouho u ničeho nevydrží. Podělíme se s vámi o několik vyzkoušených a prověřených tipů, jak je na chvíli zabavit a zaměstnat jejich ručičky. Dítě se při šikovné hře bude také rozvíjet a vy si třeba na chvilku odpočinete.

Doplňujeme, připevňujeme, vyměňujeme

Kluky - a zejména jejich ruce - je třeba pořádně zaměstnat. Ale jak? Ideálně šikovnou hračkou, která díky motivům aut či vlaků přitáhne jejich pozornost a bude před ně klást vhodné úkoly. U dětí od 2 - 3 let patří mezi nejvhodnější činnosti skládání, přiřazování, napodobování předlohy apod. Děti se učí pozornosti při rozlišování jednotlivých dílků i přesnosti při umisťování na správné místo. Pokud si hrajete s nimi, můžete rozvíjet slovní zásobu pojmenováváním obrázků, povídáním o tom, co je nahoře, co dole, vlevo, vpravo, pojmenováváním barev, tvarů.
 

Didaktické hračky Djeco

Hračky s neořelými motivy si získaly srdce dětí po celém světě  a díky své atraktivitě je francouzská značka Djeco stálicí v našem sortimentu. Naší nabídku stále doplňujeme o novinky, ty, co nás nejvíce osloví na Mezinárodním festivalu hraček. Úroveň kvality a designu jsou originální a praktické hned z několika důvodů: díky zaobleným tvarům jsou snadno uchopitelné a naprosto bezpečné, kvalitní materiál dělá hračku téměř nezničitelnou. Pro nejmenší nezbedy jsou skvělé šroubovací hračky. Děti je mají oblíbené a zároveň si procvičí svoji manuální zručnost. 

Dřevěné vkládačky také dokáží přispět k rozvoji jemnou motoriku a pozorovací schopnosti a zároveň děti zabaví. Děti se naučí hravou formou porozumět tvaru, barvě a velikosti. Zapojit do hry se můžete i vy, rodiče, vyprávěním příběhu. Děti se aktivně zapojí a podpoří svoji slovní zásobu a fantazii.


 

Magnetická knížka od franouzské firmy Janod

Hru s magnetky mají děti velice rády. Je to dokonalá hračka, která rozvíjí tvořivost a představivost. Magnetická kniha Janod je vlastně pevná kartonová kniha bez listů, která v sobě ukrývá magnetickou plochu, dílky a předlohy. Je te takový praktický kufřík, který lze vzít snadno na dlouhé cesty, ať už do atua, vlaku nebo letadla.
 

Malé děti skládají z magnetických dílků obrázek podle předlohy, větší děti si pak mohou vytvářet obrázky podle své fantazie. Děti mají na výběr z mnoha motivů, ale oblíbené jsou všechny - zábavné i naučné.

 

Zatloukáme, šroubujeme, montujeme

Chlapečky od 3 - 4 let nejvíce zaujme, pokud mohou pracovat manuálně. Ideálním prostředkem jsou například dřevěné montážní hračky, které nabízejí dvojí způsob hraní: hru a vymýšlení příběhů s hračkou samotnou a současně možnost hračku rozebrat a pak složit - sestavit a sešroubovat. Kluci mají rádi pocit, že jsou jako velcí chlapi, když si něco "sami" vyrobí. Šroubování a stavění také rozvíjí nejen manuální šikovnost, ale i prostorové vnímání, schopnost chápat posloupnost kroků apod. Mnoho příležitostí k šikovnému hraní nabízejí dřevěné montážní hračky francouzské značky Janod.

Jiným typem hračky, která kluky spolehlivě zabaví, je zatloukání do korkové desky. Nejzajímavěji je zpracovaná zatloukačka zn. Djeco, která chlapcům nabízí nejhezčí ilustrace aut a dopravních prostředků. Jsou plné detailů, můžete si nad nimi povídat o tom, co který stroj dokáže či k čemu slouží.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-