Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak tráví léto Agátin svět? - část 2

Jak tráví léto Agátin svět? - část 2

Tipy pro výběr her a hraček 18. 6. 2018 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Léto je ideální období, kdy se vydat s rodinou na dobrodružnou výpravu nebo výlety. Děti jsou šťastné, když mohou léto strávit venku v přírodě. Pokud vám docházejí nápady, jak prožít druhou půlku prázdnin, možná se vám budou hodit tipy našich kolegyň. V předchozím díle nám některé kolegyně prozdradily, jak prožívají letní dny. Mohli jste získat inspiraci nejenom na letní cesty, ale také na zajímavé společenské hry. V našem kolektivu sdílíme lásku ke společenským hrám a naše děti k nim vedeme. Pojďte se inspirovat, to by bylo, abyste si nevybrali!

Kateřina Hrubešová, on-line marketing

O prázdninách cestujeme po Čechách i mnohem dál. Vydáváme se na výlety na kole i pěšky, někdy na den, někdy na víkend, někdy na celý týden. Rádi poznáváme nová místa a objevujeme krásy přírody, ale rozhodně nevynecháme prázdniny u prarodičů. Naši kluci si užívají každý okamžik a jsou šťastní, že nemusí být zavření doma. Na cestách s přáteli rádi hrajeme hry. Mezi naše oblíbené hry patří Osadníci z Katanu, při které se dokážeme smát i rozhádat. Radost ze společenských her mají i naši malí kluci. Jejich úplně první hra byla Pexeso. Postupně získávají oblibu i jiné hry. Baví je týmová hra Pomáháme zvířátkům, ve které vyhrají buď všichni nebo nikdo. Anebo zvolí Goblíci jedlíci, což je obdoba oblíbených piškvorek.

  

 

Andrea Latif, expedice zásilek 

Loni jsme trávili léto procházkami s kočárkem po koutech staré Prahy. Letos už budeme odvážnější a vydáme se na naši první společnou rodinnou cestu do zahraničí, a to do vlasti mého muže. Společné aktivity jsou naší každodenní náplní. Pokud je venku hezky, trávíme většinu času na hřišti. V parných dnech beru na hřiště lopatičky a kyblíčky na hraní. Jindy se o skvělou zábavu postará bublifuk. Občas přinesu tříkolku či odrážedlo a hned máme spousty malých kamarádů, kteří stojí frontu na to, aby se mohli svézt. Společenské hry nás s dcerkou teprve čekají, ale při cestách s mými sestrami a jejich dětmi jsme si krátili dlouhou chvíli kartami, logickou hrou IQ link, která baví i naší babičku, nebo postřehovou hru Dobble. Výjimečnost Dobble spatřuji především v tom, že jsou na kartičkách symboly a mohou se zapojit i nejmenší.

  

 

Irena Němcová, prodejna České Budějovice

Na dovolené chceme zapomenout na všechny starosti a hlavně odpočívat. Rádi navštěvujeme místa, kam téměř žádní turisté nejezdí. Kromě cestování po naší krásné vlasti se vydáváme i do okolních států: Polsko, východní Německo, Maďarsko. Letos se chystáme do sousedního Slovenska. Naše kluky cestování zatím baví. Zažíváme tak spolu mnoho krásných chvil. Na cesty bereme společenské hry. Velmi je baví strategická hra Doba kamenná, která vtáhne děti do starých časů. S partou přátel nesmí chybět hra Activity, u které se všichni pořádně zasmějí. Nebo jen v pánské sestavě si zahrají šachy.

 

 

Iveta Raková, prodejna Brno

Nejraději cestujeme po Čechách, protože naše země nabízí spoustu krásných míst.  Pronajmeme si chatu nebo chalupu v přírodě, kde se naše děti mohou vyřádit. Chodíme na procházky, jezdíme na kole, tvoříme a bavíme se u společenských her. Naše děti je milují, a tak v prázdninovém kufru nesmí chybět hry z mého dětství Z pohádky do pohádky a samozřejmě karetní hry. Líbilo se nám na Šumavě, v Jizerských horách, Krkonoších, Jeseníkách a letos se chystáme do Hostýnských vrchů.

 

Monika Slabá, expedice zásilek

Letní dovolenou trávíme především na chalupě v Čechách, ale rádi také vyrazíme na dovolenou k moři. Naši oblíbenou destinací je Chorvatsko, kde je pro nás mnoho neobjeveného. O prázdninách jsme hlavně s dětmi. Vyrážíme společně na výlety – kola, aquapark, lanový park apod. – a ve volných chvílích hrajeme společenské hry, u kterých se opravdu baví celá rodina. Nejraději hrajeme Carcassonne, což je velmi zábavná a chytlavá hra. Úspěch výhry záleží z části na náhodě a z části na taktice, a pokud vás základní verze omrzela, lze zakoupit rozšíření. Dále jsou u nás oblíbené hry Activity a Dostihy a sázky. Obě hry jsou dostupné i verzích pro děti, takže se opravdu může zapojit celá rodina.

 

 

Martina Vacíková, expedice zásilek

V létě rádi opouštíme ruch velkoměsta a jezdíme na chalupu. Není nic hezčího, než trávit léto na chalupě přírodě a zastavit se. Občas vyrazíme i do zahraničí. A protože máme rádi přírodu, trávíme pobyt u moře v kempu společně s našimi přáteli. Když byly děti menší, užili jsme si spoustu legrace při hraní her. Velmi nás bavila hra v trénování paměti Město-jméno-věc nebo volíme hry zaměřené na strategické uvažování, jako jsou například Monopoly.

 

Přejeme krásný zbytek léta.

Vaše Agáta

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina je autorkou řady článků Agátina blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O získané poznatky se dělí v pravidelných rubrikách, které jsou součástí našich newsletterů.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-