Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak se vyznat v Karlovi?

Jak se vyznat v Karlovi?

Tipy pro výběr her a hraček 18. 6. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Také máte pocit, že Karel IV., je všude, kam se podíváte? Pomůžeme vám zorientovat se v knížkách pro děti a hrách na téma Karel IV., se kterými se letos díky výročí jeho narození roztrhl pytel.

Karel IV. pro nejmenší školáky

Zajímat se s dětmi o Karla IV. nabízí ideální příležitost, jak jim představit důležitá a někdy i náročná témata lehkou a atraktivní formou. Karel IV. je kladný hrdina, rytíř, osvícený člověk. Děti díky tomu lépe přijímají povídání o tématech, jako je organizace a správa země, vztahy církve a šlechty apod. Skvělou volbou je v tomto případě knížka Po stopách Karla IV. z nakladatelství Portál. Její autorka, pedagožka Lenka Pecharová, dala povídání o Karlu IV. a jeho době dobře srozumitelnou formu: krátké, jasné odstavečky, doplněné množstvím ilustrací a především her, hádanek, tajenek...

karel IV. pro děti Po stopách Karla IV. Po stopách karla IV.Po stopách Karla IV.

Podobně přívětivou formu nabízí knížka Vítej, Karle. Její text je uzpůsobený jako tzv. druhé čtení, tj. vhodný pro samostatné čtení dětí od konce první třídy. Kluci Míra a Dany při kopání s míčem potkají záhadného malého kluka, kterému pořádně nerozumí... protože je to malý Karel IV.! Malý Karel pak dnešním dětem představuje svou dobu. Vše doprovází pracovní sešit s úkoly a hádankami.

Karel IV. pro děti

knížka o karlu IV. pro děti Karel IV. pro děti

Karel IV. zábavně a hravě

Život Karla IV. a umění jeho doby inspirovaly velkou společenskou hru Staň se císařem. Akademický malíř Atila Vörös ilustroval hherní plán,m který po rozložení měří téměř jeden metr, ve stylu středověkých iluminací. Díky tomu se děti do hry snadno ponoří a budou lépe vnímat historická data a souvislosti, které ve hře objeví.

Karel IV. Hra pro děti Karel IV. Hra pro děti

Formát karetní hry pro děti od 6 let pripravila vynikající ilustrátorka, Eva Chupíková (autorka ilustrací mj. ke knihám Mizící hmyzíci, Moje rodinné album či Baobaba a jiné příběhy). Děti si nejprve rozbalí boxík 8 rozkládacích listů, plných zajímavých a dobře srozumitelně podaných informací a ilustrovaných ve stylu středověkých rukopisů. Z nich si pak oddělí vlastní karty, které jsou dokonce pozlacené! S kartami pak můžete hrát klasické karetní hry.

hrací karty pro děti

hrací karty pro děti karetní hry pro děti

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-