Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak s dětmi ustát digitální dobu - 3 nápady

Jak s dětmi ustát digitální dobu - 3 nápady

Tipy pro výběr her a hraček 19. 3. 2018 2 minuty
Kristýna Křížová
Mobily, tablety, to vše ulehčuje život. Ale přiznejme si: také o něco přicházíme. Jsme méně spolu: méně spolu mluvíme, ztenčil se čas, který trávíme společnými aktivitami. Zkusme to změnit! Inspirujte se našimi tipy. Nejsou složité a přinesou dobrou náladu a radostný smích malých i velkých.

2 kroky pro únik z on-line světa

Osvědčily se nám dva jednoduché kroky:

  • "telefonní budka"

Doporučujeme domluvit si jedno místo v bytě, kde si bude celá rodina odkládat telefony - jakousi novodobou "telefonní budku". Jste-li tvořiví, můžete s dětmi vyrobit či vyzdobit odkládací misku či krabičku. Telefony pak tolik neleží na očích a všichni jim dokážeme lépe odolat. 

  • každý den 15 minut pro radost

Zaveďte si společný každodenní rituál: 15 minut společné radosti. Není to mnoho a uvidíte, že pozitivní vliv této čtvrthodinky rychle pocítíte. Budete mít na co se s dětmi těšit. Děti budou mít jistotu, že vás mají každý den aspoň chvilku naplno pro sebe. I za krátkou každodenní chvilku vzniknou pěkné zážitky, ke kterým se budete společně vracet.

 

3 nápady pro každodenní radost

  • rychlá akční hra

Zahrajte si jednoduchou hru. Nechte se od menších dětí porazit v obyčejném pexesu. S většími dětmi se můžete pobavit u blafovací hry s "roztomilými" hmyzáky Blafuj. Zasmějete se u postřehového Ducha.

karetní hra Blafuj Postřehová hra Duch

  • společný úlet do světa fantazie

Ano, měli bychom s dětmi denně číst. Odborníci doporučují alespoň 20 minut každý den. Naprosto souhlasíme, ale kde pořád brát energii... Sami jí máme někdy málo, tak na to jdeme zlehka. Vybereme v domácí knihovně některou z krásně ilustrovaných knih a společně si je prohlížíme. Dobré ilustrace nabízejí buď mnoho detailů, které postupně objevujeme, nebo nám naopak svou jednoduchostí dávají prostor si společně představovat - jak kdo nebo co vypadá, co se dělo před akcí na obrázku nebo po ní... Našimi favority jsou knížky Pavla Čecha.

Pacel Čech Pavel Čech

  • vyplavte endorfiny

Někdy je nejlepší se úplně jednoduše a na maximum "vyblbnout". Pusťte si pořádě nahlas CD (doporučujeme Kašpárka v rohlíku), udělejte si culíky, pořádný rozcuch nebo si najděte jinou neobvyklou ozdobu a roztočte to! Tancujte, skákejte, zpívejte z plných plic, dokud nezazvoní sousedi. Stačí 3 - 4 písničky, ale jděte do nich naplno!

 

Určitě máte spoustu svých nápadů, jak se na chvíli ztratit z on-line světa a skrýt se v tom starém dobrém off-line světě. Podělíte se s námi o své tipy?

Hlavně nezapomeňte: život je jen jeden a rychle utíká. Za pár let už naše děti budou úplně jinde a my budeme možná ti poslední, kdo je bude zajímat. Tak si ten společný čas pořádně užijme!

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-