Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Hudba pro budoucnost

Hudba pro budoucnost

Tipy pro výběr her a hraček 16. 6. 2016 3 minuty
Kristýna Křížová
Máte rádi hudbu? Pak ji určitě budete chtít dopřát i svým dětem. My pro vás máme na výběr chytrou hudbu pro děti od nakladatelství Indies Scope. Tato CD si s dětmi určitě rádi poslechnete také. Jsou plné textů, které si můžete zazpívat, děti se naučí národní písně a klasické koledy nebo se pobaví nad vtipy a poslechnou si i pohádky.

Alternativní hudba pro děti


Kašpárek v rohlíku je projekt, který vznikl jako reakce na nedostatek původních písniček pro děti. Je to vlastně divadelní kabaret pro děti a díky úspěšnosti a oblíbenosti u diváků se písničky nahrály ve studiu s našimi hudebními osobnostmi i herci z jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Je to vlastně taková „alternativní cesta“ k hudební výchově. Nemyslete si že uslyšíte šišlavý zpěv šmoulů nebo písně přetvořené do infantilní podoby. Písně jsou svěží, jedinečné a obsahují chytrý humor, který většina pokusů o dětskou zábavu postrádá. Navíc, pro úspěšnost prvního CD nazvaného Bejbypank vyšly další dvě desky, Kašpárek navždy, Ježíšku panáčkuj! a Ten Halywůd.
.
Kapela Zuby nehty také pojala hudbu pro děti po svém, ale určitě výborně. Uslyšíte přezpívané dětské hry, jako je krvavé koleno, a texty, které svou výpravností zaujmou nejednoho posluchače. Navíc je CD doplněno o čtyři pohádky mile namluvené Tomášem Hanákem.

   Kašpárek navždy   Zuby Nehty dítkám
 

Lidová hudba pro děti

Jiří Pavlica a Hradišťan si pro vás na desce Hrajeme si u maminky naopak připravili klasické písně, básničky a říkadla. Jednoduše pochopitelné texty si děti rády zazpívají a zapamatují si je. Ve Studánce rubínce jsou texty písní vzaty z lidové i autorské poezie zaměřené na jaro. 

   Hrajeme si u maminky   Studánko rubínko
 
Na lidové písně se zaměřily i sestry Steinovy a Karolína Kamberská. Jejich pojetí je ovšem příjemně rozverné, hravé a čiší z něj veselá nálada. Děti by totiž měly v dnešním uspěchaném světě stále znát bohatství lidové kultury a dokázat žasnout nad rozkvetlým stromem. Navíc jim můžete pořídit krásně ilustrovaný zpěvník, který jim bude závidět nejeden dospělý. Karolína Kamberská má i své vlastní CD zaměřené na celou rodinu. Jsou to Říkadla a Křikadla obsahující vtipnou poezii pro děti, ale nezapomněla ani na rodiče, kteří budou s dětmi u přehrávače. 

   říkadla a křikadla
 
V posledních letech však vzniklo více takovýchto projektů a tak se zkuste podívat třeba na naší další nabídku. Také si můžete počkat na další článek a v klidu při čaji a kakau si s dětmi vychutnat dnešní hudbu. K většině CD totiž najdete ukázky na stránkách Youtube a tak si vaše ratolesti mohou sami vybrat, co se jim líbí nejvíce.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-