Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Hračky boří bariéry

Hračky boří bariéry

Agáta pomáhá 10. 4. 2016
Kristýna Křížová
Víte, že hračky vašich dětí mohou pomoci jiným dětem překonávat bariéry, vzdělávat se a rozvíjet se?

Hračky přinášejí všem dětem zábavu, dobré hračky navíc ještě i poučení a rozvoj. Některé hračky ale mohou prospívat i dalším dětem. Na tomto principu je postavený projekt Jedeme v tom spolu Nadace Jedličkova ústavu a české značky Woody. Nákup několika vybraných hraček, označených logem projektu Jedeme v tom spolu, přispěje 5 Kč do pomyslné kasičky. Až se naplní, bude možné Kristýnce a Oliverovi pořídit pomůcky, díky kterým se budou moci lépe vzdělávat.

Dřevěné hračky pomáhajídřevěné hračky woody

Příběh Kristýnky: dřevěné hračky přinesou iPad

Světy dřevěných hraček a moderních technologií nemusí být v rozporu. Díky vašemu nákupu dřevěných kostek či stavebnic bude moci Nadace pořídit iPad Kristýnce z 8. třídy své Základní školy Praktické. Ta jej potřebuje jako didaktickou pomůcku přímo pro učení i jako pomůcku kompenzační, která jí usnadní každoenní život. Kristýnka trpí ke své základní diagnóze navíc ještě zvýšenou unavitelností. Jakákoliv aktivita navíc ji vyčerpává.

iPad, na který ji můžeme přispět, obsahuje speciální aplikaci Grid Player. Usnadňuje porozumění lidem, kteří mají s řečí potíže. Děti na iPadu skládají věty pomocí slov, obrázků a písmen a aplikace je pak za ně vysloví.

Kristýnčina sociální a osobní situace je tíživější kvůi tomu, že ji navíc před nedávnem zemřela maminka. Pečuje tedy o ní tatínek s babičkou.

Oliverův příběh: stavebnice přinesou samostatnost a nezávislost

17letý Oliver studuje 1. ročník oboru Sociální činnosti na SŠ při Jedličkově ústavu. Velice ho baví sport (věnuje se florbalu, chce začít s lukostřelbou). Jako každý 17letý mladík touží po maximální samostatnosti a nezávislosti. V tom i v pořádném sportovním rozmachu mu však bohužel v tuto chvíli brání starý mechanický vozík. Je mu už malý a velmi často se rozbíjí. Navíc nepodporuje správné sezení.

Pokud pomůžeme Oliverovi získat peníze na nový vozík (pojišťovna ho totiž hradí jen částečně), usnadníme mu přesuny mezi školou, sportovišti a domovem mládeže. Oliver také bude moci sám nastupovat a vystupovat z auta. Bude se tak moci lépe rozvíjet a prožívat podobně plnohodnotný život, jako jeho vrstevníci.

Vaše děti si budou šikovně hrát a ještě pomohou dalším dětem. To stojí za to, co myslíte?

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-