Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Ekologické hračky z kaučukového dřeva

Ekologické hračky z kaučukového dřeva

Tipy pro výběr her a hraček 9. 2. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Je pro Vás důležité, s jakými hračkami si Vaše děti hrají? Z jakého materiálu byly vyrobeny a ošetřeny? Dřevěné hračky PlanToys budou tedy tou správnou volbou pro Vás a Vaše děti. Tato moderní thajská firma vyrábí své dřevěné hračky z kaučukového dřeva.
Didaktické dřevěné hračky PlanToys se vyrábějí z kaučukového dřeva ekologicky pěstovaných stromů. Poslední tři roky před jejich pokácením se do půdy, v níž tyto stromy rostou, nepřidávají žádná hnojiva, aby dřevo těchto stromů bylo naprosto čisté. Další podmínkou použití těchto stromů je, aby již neprodukovaly latex. Kvůli těmto dřevěným hračkám se také nekácejí žádné nové stromy, ale vyrábějí se ze zbytků dřeva z již pokácených stromů, určených na výrobu nábytku. Zbylý dřevěný materiál se rozdrtí a ze vzniklé směsi (která neobsahuje žádné zdravotně závadné chemické látky) se tvarují díly hraček. Ty se poté barví vodouředitelnými organickými barvami. PlanToys je první firma na světě, která vyrábí hračky tímto postupem. Výsledkem jsou hračky krásných, oblých tvarů, velmi příjemné na dotek: vypadají jako z vyhlazeného kamene, jsou však teplé jako klasické dřevěné hračky. 

Nejmenším dětem jsme z nabídky firmy PlanToys vybrali dvě krásné didaktické hračky: navlékací věže a prostrkávací misku. Navlékací tyče mají příjemnou vychytávku: tyče jsou uchyceny v základní desce pružinkou. Když dítě ztrtí rovnováhu a spadne na hračku, tyč se položí a dítě si neublíží. Z polokoulí, které děti na tyče navlékají, lze také stavět různé zajímavé věže a zkoumat, jak funguje rovnováha, rozvíjet jemnou motoriku apod.

Dřevěná didaktická hračka z akučukového dřeva  Dřevěná didaktická hračka
Holčičky jistě ocení, když budou moci svým panenkám, kamarádkám nebo mamnkám a babičkám připravit do krásného dřevěného nádobíčka dobrý čaj. A bude-li mít návštěva hlad, může malá hostitelka využít jídelní set z kaučukového dřeva a připravit příjemnou večeři.

Dřevěné nádobí pro holčičky  Dřevěné nádobíčko do kuchyňky
Pro úplnost sdodejme, že  Obaly na hračky se vyrábějí z recyklovaného nebo recyklovatelného papíru. Energii pro výrobu těchto dřevěných hraček získáv ze solárních panelů a z biomasy. Každoročně se také angažuje ve výsadbě nových stromů.
         
         
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-