Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Dřevěné hry pro rozvoj logiky malých dětí

Dřevěné hry pro rozvoj logiky malých dětí

Tipy pro výběr her a hraček 14. 2. 2019 2 minuty
Kristýna Křížová
Logické myšlení, schopnost rozlišovat příčinu a následek, fázovat řešení na to, co je třeba udělat teď a co až v druhém kroku - to vše jsou dovednosti, které je důležité u dětí rozvíjet. Proto Agátin svět objevil pro vaše děti dřevěné logické hry, které jim s těmito dovednostmi pomohou.
Kvalita zpracování hraček a materiál, z nějž jsou vyrobeny, nemalou měrou přispívá k motivaci dětí vybrat si pro hru právě tu či onu hračku. Chcete-li tedy podpořit zájem malých dětí o logické hlavolamy a hry, volte hry vyrobené z přírodního materiálu.
 

Djeco - záruka kvality a zábavy

Dřevěná balanční sova od francouzské značky Djeco je ideální Balanční hra sova pro děti od 3 let. Princip hry je jednoduchý: hráč, který je na řadě, hodí kostkou. Vezme dílek podle symbolu, který mu padl, a snaží se jej umístit na sovu tak, aby žádné dílky nespadly. Nejedná se samozřejmě o jednoduchý úkol, zejména pro malé děti, které ještě nemají tak šikovné ruce a neznají principy těžiště a rovnováhy. Máme však vyzkoušeno, že je balanční hry velmi baví a dokáží se rychle zlepšovat.

Skládáme tvaryDětem od 3 let je také určena didaktická hra s tvary od stejného výrobce. Úkolem dětí je sestavit ze základních geometrických tvarů ze dřeva tvar či obrázek podle předlohy. Hra nabízí tři úrovně obtížnosti, aby děti mohly postupovat, tak jak jim vyhovuje.

Logická hra ovceO něco větší předškoláci mohou potrápit své hlavičky u logické hry, v níž skládají obrázky oveček na pastvě. Jak je dobrým zvykem, hra nabízí několik úrovní náročnosti. Na každém zadání jsou uvedené první dílky, které je třeba na desku položit. Rozložení ostatních dílků už je na dětech...


 

Vilac - nadčasové dřevěné hračky

Hmatej a najdiDřevěná hra Hmatej a najdi je zábavná didaktická hra, která pomáhá dětem rozvíjet jemnou motoriku, logiku a představivost. Předměty jsou skryté v látkovém neprůhledném pytlíku. Menší děti mají za úkol vytáhnout předmět z pytlíku a na na základě hmatání popsat svými slovy, jaký předmět drží v ruce. Do hry se mohou zapojit i rodiče a jít tak dětem názorným příkladem. Starší děti mohou hrát hru ve formě lota nebo binga.

Stejným designem působí i hra Slož do minuty a postřehové pexeso - Najdi obrázek. Krásné nadčasové kyblíky v sobě ukrývají další zábavné a vzdělávací hry. Princip hry zůstává stejný - děti z obalu ve tvaru kyblíku, v němž je ukryt neprůhledný sáček, vytahují kartičku. Ve hře Slož do minuty je hlavním úkolem dítěte složit do minuty obrázek z kartičky z různých geometrických dílků. Pexeso Najdi obrázek je hra především o rychlosti, postřehu a paměti. Vezmete si kartu z balíčku a všem ji ukážete. Vítezí ten, kdo nade obrázek nebo písmeno na herním poli jako první a kartu si nechává. 

Hračky Vilac mají značku francouzské agentury ADEME. Toto označení znamená, že tyto hračky jsou vyráběny ekologicky. Šetří životní prostředí, neznečišťují půdu, vodu a vzduch, neplýtvají energiemi. Navíc jsou krásně provedeny - každá hračka potěší oko, ale také smysly!Francouzská značka Janod je v oblasti dřevěných hraček naprostou špičkou. Vzdělávací hračka Indiánský totem pro děti od 3 let upoutá nejen svým barevným designem ale především kvalitním provedením. Stohováním kostek podle předlohy děti rozvíjí své pozorovací schopnosti a zručnost, ale taky se učí barvy a tvary.

Trojrozměrné kostky různých tvarů a barev umožňují vytvářet kreativní stavby. Děti můžou stavět podle předloh s příklady nebo zapojit fantazii a vymýšlet nekonečné množství výtvorů. Krásně si tak procvičí prostorové vnímání i jemnou motoriku. Kreativitě ani věku se meze nekladou, protože do stavění se spolu s dětmi můžou zapojit i rodiče.

Starší děti se skvěle zabaví u kooperativní hry Hradní labyrint, kde si otestují svou pozornost, soustředění a přesnost. Tato hra navíc podporuje týmového ducha a spolupráci. Při šplhání žabičky směrem k správnému okénku zažije spoustu zábavy celá rodina. 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč