Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog České knihy pro děti bodují ve světě

České knihy pro děti bodují ve světě

Agátiny oblíbené knížky 19. 6. 2016 2 minuty
Kristýna Křížová
Poslední dny přinesly několik dobrých zpráv: české knihy pro děti, resp. jejich autoři, ilustrátoři a vydavatelé, získali mezinárodní ocenění své práce. Agátin svět dlouhodobě vybírá pro vaše děti to nejlepší, můžete se tedy spolehnout, že i tyto oceněné knížky pro děti najdete v naší nabídce. Nechte se inspirovat a vyberte dětem jednu z oceněných krásných dětskách knížek!
České knihy pro děti byly ve světě vždy ceněné pro kvalitu své výtvarné stránky. Ve šlépějích této tradice kráčí i ilustrátorka Lucie Dvořáková, jejíž práce získávají odborná ocenění dlohuodobě (v České republice například ceny Zlatá stuha za ilustrace v leteech 1995, 1996, 2003 a 2007). Nyní získala cenu na festivalu dětské knihy Namibook (Jižní Korea), který patří mezi nejvýznamnější veletrhy dětských knížek v Asii.

Lucie Dvořáková dokazuje své mistrovství i na stránkách těchto knih pro děti, které najdete v Agátině světě:

 Knížka pro děti  Pohádky pro děti POhádka pro děti

 

Cena pro Noc s Andersenem - dětské čtení v knihovnách


Jistě znáte projekt Noc s Andersenem - děti stráví večer a noc v knihovně, kde na ně čeká nejen čtení krásných dětských knížek, ale i všelijaké úkoly, hry a překvapení. Iniciátorkami akce byly knihovnice z Uherského Hradiště, které ji poprvé zorganizovaly v r. 2000 v den výročí narození H. Ch. Andersena. Letos jejich snahu (do této dnes již celorepublikové akce se letos zapojí 378 škol, 485 knihoven knihoven z celé ČR a téměř 250 knihoven a škol v zahraničí) ocení i dánský Výbor H. Ch. Andersena. Gratulujeme!

 

Nakladatelství Baobab nominováno za své dětské knížky v italské Boloni


Nakladatelství Baobab, zaměřené na vydávání původních dětských knih s výrazným podílem ilustrací, bylo nominováno na prestižní cenu Nakladatel roku 2013 na veletrhu dětské knihy, který se již 50 let koná v italské Boloni.

Mezi naše neojoblíbenější knížky pro děti od Baobabu patří tyto:

     
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-