Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog České dějiny pro děti zajímavě, názorně a hravě

České dějiny pro děti zajímavě, názorně a hravě

17. 2. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Hravost, nápaditost a vtip ve službách českých dějin a vašich dětí... Tak bychom mohli charakterizovat knížky spisovatelky a lektorky vzdělávacích pořadů pro děti, Kláry Smolíkové, které našim dětem představují určitá období našich dějin nebo šikovnost dávných řemeslníků či stavitelů měst.
Klára Smolíková vystudovala estetiku a teorii kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a dlouhodobě se věnuje programům pro děti v muzeích a galeriích (připravila dětskou expozici v Husitském muzeu v Táboře a pracovala v Národním muzeu v Praze), učila také na střední knihovnické škole.

Díky všem těmto zkušenostem dokáže vytvořit scénáře ke kresleným seriálům, koncepce dětských částí výstav o historii, webové portály a knihy, které děti skutečně baví. Vaše děti mohou znát tvorbu Kláry Smolíkové z časopisů Sluníčko, Mateřídouška či Čtyřlístek, ve kterém vycházely příběhy o holčičce Viktorce a jejích vesmírných dobrodružstvích. Pro Českou televizi spoluvytvářela večerníček Vynálezce Alva o klukovi, který je jako každý pořádný vynálzece sice geniální, ale také nepraktický zmatkář.My v Agátině světě považujeme za nejzajímavější knižní tvorbu Kláry Smolíkové. Jistě se shodneme, že témata jako je vývoj stavitelství, urbanismu a architektury či Husité a husitské války nepatří mezi "hitovky" dnešních dětí (a ani generace nás, rodičů). Klára Smolíková spolu se svým dvorním ilustrátorem, Honzou Smolíkem, však dokáže knihy na tato témata udělat natolik zajímavé, že si u dnešních dětí dokáží zabodovat.Knížky Jak se staví město a Řemesla seznamují děti s tím, co není na první pohled vidět. Města, v nichž žijeme, jsou již dávno dokončená a procházejí z pohledu času jen drobnými úpravami. Setkat se s tradičními řemesly dnes také není snadné: všechny výrobky kupujeme již hotové, zabalené v krabici a dovezené většinou ze vzdálených zemí. Přesto - nebo spíše právě proto - je důležité, aby děti věděly, jak se co vyrábí či vyrábělo a dokázaly znát skutečnou hodnotu věcí a lidského práce, umu a důvtipu.

Klára Smoláková - Řemesla 
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-