Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Papírové skládačky pro malé děti i školáky do 10 let

Papírové skládačky pro malé děti i školáky do 10 let

Tipy pro výběr her a hraček 18. 6. 2018 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Kratší či delší chvíle, kterou je třeba "nějak" šikovně vyplnit - bez velkého nepořádku, činností, na kterou nepotřebujete dlouhou přípravu a která vaše dítě zaručeně zabaví. Nevíte si rady? Tady je náš tip: papírové skládačky či origami - ideální zábava pro děti od 3 do 12 let.

Papírové skládačky pro děti již od 3 let

Malým dětem budete muset samozřejmě vždycky trochu pomoci, ale rozhodně se nemusíte bát pustit se s nimi do skládání Zvířátek na statku. Tato sada obsahuje šest barevných listů origami, šest cvičných listů, které dětem umožní si postup nanečisto vyzkoušet, a rozkládací pozadí, které poslouží jako vhodná scenérie, kam lze všechna zvířátka nakonec umístit. Zkuste si tedy s dětmi složit kuře, prasátko, koně, pejska, kachnu či krávu - uvidíte, bude to hračka a ze společného skládání budete mít vy i děti radost!

Pamatuje si, jak jste v dětsví skládali papírové loďky, malířské čepice či krabičky na poklady? I dnešní děti se rády nechají okouzlit půvabem vlastnoručně poskládaných prasátek, větrníků nebo šipek. Že si nepamatujete, jak je složit? Nevadí, máme pro vás tip na skvělou pomůcku - sešit Klasické české skládačky a hry nebo 12 úžasných papírových vlaštovek.

Skládání papíru je také skvělý způsob, jak pomoci malým dětem rozeznávat barvy, tvary nebo dokonce počítat. Při skládáním do cílového tvaru počítáme kroky jedna, dva, tři.  


   

Papírové skládačky pro předškoláky a malé školáky

Malé děti a předškoláky nadchnou skládačky různých jednoduchých postaviček, které poslouží na hraní nebo jen tak pro radost. Navíc vytvořené dílo se stane originální a nepřehlédnutelnou dekorací každého dětského pokojíčku.

Větší děti uvítají možnost složit si sami nebo s lehkou dopomocí dospělého originální vlaštovky pro kluky i pro holky. Nejraději máme skládačky od francouzského výrobce Djeco, které se vyznačují krásným designem. Každá sada obsahuje podrobný návod, předlohu a výtvarné pomůcky k výrobě uměleckého díla, takže už není nutné pořizovat žádné další pomůcky. Pamatujete skládačku Nebe, peklo, ráj ze svého dětství? Malé školáky určitě osloví i dnes a zabaví se stejně jako my kdysi nemalou část odpoledne. Zkusíte si ji také vyrobit? Podívejte se na návod:

Tyto papírové skládačky pro děti již vyžadují určitou schopnost soustředit se. Odměnou za to je dětem nejen výsledný model, ale i rozvoj jemné motoriky, logického uvažování, citu pro detail, prostorového vnímání apod., tj. dovednosti, které se jim rozhodně budou později hodit.

   

Papírové skládačky pro děti od 7 let

V Agátině světě myslíme na všechny věkové kategorie, takže i školákům, které baví hrát si s papírem, máme co nabídnout. Malé slečny mohou skládat formou origami krásné panenky kokeshi a ozdoby pro panenky, páni kluci se zase jistě vyřádí při hře s pirátskými lodičkami i s posádkou od francouzské značky Djeco.

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.