Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Poznávejte jarní přírodu

Poznávejte jarní přírodu

Tipy pro výběr her a hraček 18. 6. 2018 5 minut
Kristýna Křížová
Jaro patří k nejkrásnější části roku. Příroda se postupně probouzí ze zimního spánku a znovu ožívá. Přichází ten správný okamžik na její pozorování. Jako první se klubou na svět sněženky a postupně další kytičky, ptáci se vracejí z teplých krajů, zvířata se probouzejí a rodí mláďata, stromy se zelenají. Seberte dětem z ruky tablet, vezměte je do přírody a seznamte je se zázraky přírody! Nenásilnou a hravou formou si děti krásy naší přírody lépe zapamatují. Budete překvapeni, jak rychle si rozšíří slovní zásobu a všeobecný obzor.

Pozorujeme svět kolem nás

Připravte si výbavu na velké pozorování v přírodě. Děti fascinuje hmyzí svět, který najdou všude kolem sebe. Určitě se vám vybaví situace, kdy se vaše dítě "rýpe" v hlíně a najde žížalu nebo jinou breberku. A právě těmito živočichy jsou děti fascinovány a chtějí je pozorovat. Co pořídit malý přirodovědcům na pozorování živočichů a rostlinek? Tohle byla otázka i Kristýny, mámy 3 dětí. "Když byly děti malé, nosily mi na kuchyňskou linku různé potvůrky. Chtěly je zkoumat a zjistit o nich co nejvíce informací. Společně jsme je dávali do plastového kelímku a pozorovali dědovou lupou, jak žijí v přírodě. V Agátině světě proto myslíme i na malé badatele a zařadili jsme do sortimentu pár šikovných věciček, které dětem usnadní pozorování rostlinek a živočichů.", říká Kristýna.

Nádobka s lupou
Skvělý pomocník na pozorování brouků, pavouků, listů a dalších přírodních pokladů shora i zespodu. Nádobka je vybavena lupou, která přiblíží hmyz pro lepší pozorování. Děti se u toho ohromně baví, sledují z bezprostřední blízkosti uloveného broučka. Nezapomeňte, že děti by poté měly broučka nezraněného vrátit zpět na svobodu. Pořízení nádoby s lupou není ani tolik finančně náročné. Můžete ji snadno vzít sebou na cesty. Děti se tak formou hry přirozeně učí o hmyzu a přírodě.

Přírodu můžeme pozorovat také z dálky. Stačí doma postavit hmyzí hotel nebo domeček. Ptáci se slétnou za potravou ke krmítku a vy je můžete společně s dětmi pozorovat, jak se hašteří, učí svá mláďata létat apod.

Průvodce přírodou

Na trhu je mnoho naučných knih o zvířatech a přírodě. V Agátině světě pro vás vybíráme ty nejzajímavější knihy, které vaše děti pohltí a vyvolají v nich zvědavost. Nepochybujeme, že novinka Zvířata - Zábavná anatomie pro děti  bude slavit úspěch u dětí i rodičů. Prozkoumáte anatomii zvířat a možná dostanete odpovědi na otázky: "Je želva ke krunýři přirostlá nebo je to jenom její domeček? Proč mají veverky tak huňatý ocas? A proč vstrkují kachny tak legračně zadečky z vody?". Tato kniha vás určitě neomrzí!

Skvělou volbou je kniha Divoký barevný svět zvířat. Kniha plná barev zaujme nejen předškoláky, ale i mladší sourozence. Příroda umí být nelítostná a nebezpečí číhá za každým rohem. Zvířata musí být schopna přežít a ochránit svá mláďata. Některá zvířata se dokáží ubránit silou, jiná jedem nebo splynout s okolním prostředím. Mají barvu podobnou svému prostředí, nejsou vůbec vidět a tím jsou chráněny před útokem nepřítele. Tato velkoformátová kniha právě rozděluje zvířata podle barev. Děti získají přehled, která zvířat mají zbarvenou srst do barvy suché trávy nebo zemitých tónů. Objevte společně s dětmi zázraky přírody!


V dětské knihovně by rozhodně neměla chybět kniha autorů Aleksandry a Daniela Mizielińských s názvem Pod vodou Pod zemí. Velkoformátová kniha je zajímavá nejen po své obsahové stránce, ale také svým zpracováním. Je totiž oboustranná. Z jedné strany se můžete ponořit pod zem a z druhé pak na dno oceánu. Zkoumání podzemí je pozvolné, začíná u drobných půdních živočichů, rostlin a později děti objevují tunely, jeskyně, doly, sopky a na konec pozoruhodné zemské jádro. Objevování podmořského života je obdobné. Podíváte se, jaké bohatství naleznete pod vodou, budete obdivovat plejtváky a kalmaři. Dostanete se do těch největších hlubin.

Poznáváme hrou

Zvířata můžete pozorovat doma na zahradě nebo někde ve volné přírodě. Můžete ale zvolit i jiný způsob poznávání. Zahrajte si s dětmi nějakou společenskou hru - v pohodlí domova a poznávejte společně nové věci. Nejmenší děti si mohou zahrát hru Honem zpátky do ohrádky od značky 4bambini. Hra je velmi jednoduchá, rychlá a nevyžaduje schopnosti počítání. Děti se naučí základní zvířátka, která žijí na statku. Při hře můžete pustit uzdu své představivosti a poskládat dětem příběh z žetonků. Děti budou aktivně rozvíjet slovní zásobu.

Příroda nejsou jenom rostliny a živočichové. Je to celá naše země! MindOk vydal znalostní hru Země, která provádí děti i dospělé po nejzajímavějších místech naší planety. Objevíte nejvyšší hory, nejhlubší moře, nejmohutnější vodopády. Znalosti jsou v této hře velké plus, ale není to záruka výhry. K vítězství vám může pomoci dobrý odhad a také trocha štěstí. Hra je určena pro děti od 12 let, ale poslouží i pro rodiny s mladšími dětmi. Dospělý se tak stává přirozeným učitelem, s nímž si děti rozšiřují a obohacují své znalosti o Zemi.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.