Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Pojďme dělat "Radost dětem"

Pojďme dělat "Radost dětem"

Agáta pomáhá 1. 10. 2018 3 minuty
Kateřina Hrubešová
Přidejte se k nám a pojďte spolu s námi poskytovat pomoc dětem, které ji opravdu potřebují. Podle statistiky v Česku ročně onemocní kolem 350 dětí s nádorovým onemocněním. A přibližně 8 500 dětí žije v dětských domovech. V létě jsme si povídali s Kateřinou Wich z neziskového projektu Radost dětem o tom, jak již osmým rokem podává pomocnou ruku těm, kteří to nejvíce potřebují. Stačí málo, abyste podali pomocnou ruku a udělali dětem radost.

Agátin svět rozdává radost dětem a chtěl by i pomoci dětem, které to nejvíce potřebují. Podle nás je v našem okolí stále velmi málo projeků, které pomáhají dětem u nás. Mnoho z nich je zaměřených na děti z Afriky a často ani nevíme, kde skončí finanční pomoc. A to je ten hlavní důvod, proč jsme se rozhodli spolupracovat právě s tímto projektem. Chceme pomoci našim dětem, které neměly v životě takové štěstí a váží si pomoci druhých. 

Projekt "Radost dětem" byl založen na jaře 2011 a je určen onkologicky/hematologicky a jinak dlouhodobě nemocným dětem, dětem z dětských domovů, handicapovaným dětem a všem dětem, ke kterým nebyl osud příznivě nakloněn. Jako hlavní cíl a poslání projektu je děti pobavit, rozesmát a nechat je alespoň pár hodin zapomenout na každodenní starosti. Vzpomínky a zážitky dodávají dětem načerpat sílu a radost na celé měsíce.

Jak pomáhá Radost dětem?

"Radost dětem" se snaží zajistit potřebné věci pro děti umístěné v nemocnicích a dětských domovech. Shání finanční prostředky na pořizení zdravotních pomůcek pro nemocné děti, či vyhledává dárce hraček, oblečení, knížek a další věci. Zároveň organizuje a pořádá zábavné akce a koncerty předních umělců, setkání se slavnými osobnostmi a módní přehlídky. Děti jsou do těchto akcí aktivně zapojeny a na závěr si vychutnávají potlesk a obdiv diváků. Pokud se chcete dozvědět více o projektu "Radost dětem", poslechněte si pěkný rozhovor s Kateřinou Wich na portálu Mladý podnikatelHlavní cíle projektu "Radost dětem" 

 1. Udělat radost a pomoci co nejvíce dětem po celém Česku.
 2. Usnadnit těžkou situaci i rodičům a sourozencům nemocných dětí. 
 3. Šířit osvětu o dobročinnosti a motivovat ostatní k tomu, aby se připojili a pomáhali také. 

Hlavní činnosti projektu "Radost dětem":

 • Financuje léčebné pomůcky a pobyty
 • Přispívá na potřeby, které dětem pojišťovny nezaplatí
 • Dováží do dětských domovů oblečení, boty a hračky, učební pomůcky
 • Připravuje pro děti tábory a další akce
 • Plní dětem jejich sny 
 • Usnadňuje dětem léčbu a nelehký život
 • Nemyslí pouze na nemocné, ale i na jejich sourozence a rodiče
 • Pořádá veřejné sbírky a podpůrné akce
 • Rozvíjí talenty dětí
 • Organizuje rekreační pobyty 

Každý rok pořádá Vánoční odpoledne Radost dětem, kde dává 700 dětem příležitost zapomenout na svoje trápení a bolesti. Děti si užijí zábavné odpoledne ve společnosti známých osobností a dalších dětí, mezi kterými mohou najít nové přátele. Předáváme jim nejen dárky pro radost, ale i léčebné pomůcky, které jim usnadňují každodenní život. Ze zkušeností víme, že z těchto vzpomínek a zážitků čerpají sílu a radost celé měsíce.

Pravidelně také v nákupním centru PALLADIUM rozsvící Strom Radosti. Strom je ozdoben obálkami, které skrývají 300 konkrétních přání dětí z dětských domovů či onkologických oddělení. Návštěvníci nákupního centra tak mají možnost zapojit se a plnit dětem jejich sny a přání a vánoční svátky jim tak rozzářit.

Projekt "Radost dětem" během své existence přinesl radost mnoha dětem v nemocnicích a dětských domovech. O úspěchu projektu nejlépe hovoří čísla: 

5000  dětem jsme udělali radost nebo jsme přispěli na jejich léčbu 
    26  dětských domovů a Klokánků podporujeme věnováním oblečení, hraček a rekreačními pobyty
    24  dětem s kožním onemocněním ichtyóza jsme pomohli a udělali radost 
      8  dětským onkologickým a hematologickým oddělením z celé ČR pomáháme 


Ve své úspěšné cestě chtějí pokračovat a podávat pomocnou ruku těm, které to již od narození nemají v životě lehké.

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.