Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Návštěva u Djeco

Návštěva u Djeco

Festivaly, akce, soutěže 15. 11. 2015
Kristýna Křížová
Oblíbená francouzská značka Djeco oslavila 60 let existence a my je celý letošní rok oslavujeme také. Vyslali jsme proto tři zástupce dětí přímo do pařížského sídla společnosti podívat se, v jaké atmosféře vznikají dřevěné hračky a výtvarné sady, které máme tak rádi. Podívejte se s námi!

Tři dětští vyslanci, Kačka (11 let), Kuba (9 let) a Danielka (7 let), prozkoumali místa, kde vznikají hry a hračky Djeco. Jejich cesta vedla nejprve do samého centra Paříže, k řece Seině. V jedné z historických uliček, v níž např. žil Honoré de Balzac či Pablo Picasso (který zde také namaloval svůj nejslavnější obraz, Guernica), dnes sídlí firma Djeco. Za klasickými dřevěnými vraty se skrývá půvabný dvorek. Kancelářemi, které se nacházejí v přízemí a v 1. patře tohoto domu, děti provedla paní Diane Degouzon z oddělení exportu, která zajišťuje dodávky her Djeco do Agátina světa.

 

Prostory, ve kterých pracuje kreativní část týmu Djeco, děti naprosto nadchly. Na stěnách kanceláří visí řada grafik a ilustrací od výtvarníků, se kterými Djeco na návrzích nových produktů spolupracuje (předsatvení dvou z nich najdete například zde.). Tvůrčí atmosféru dotváří množství hraček a her, které jsou naprosto všude. Najdete zde i hračky starší, které již v nabídce nejsou, ale pomáhají vytvářet kontinuitu značky.

Po návstěvě malé relaxační místnosti, sloužící také jako malá kuchyňka, děti prohlásily, že práce v Djeco je práce snů :-) Čekal tady na ně totiž stolní fotbálek...

   

Poté si děti popovídaly se zástupci Djeco, kteří mají na starosti logistiku (sklad firmy se nachází mimo Paříž) i kontrolu kvality (Djeco kontroluje kvalitu všech šarží ve výrobě, při transportu i při příjmu na svůj francouzský sklad).

Diane Degouzon pak děti zavedla také do méně hravých kanceláří, ve kterých pracuje obchodní tým pro Francii, oddělení exportu a účtárna. Jak je z fotografií vidět, panuje zde již o poznání praktičtější, střídmější atmosféra. Nicméně i zde se děti cítily jako doma...

  

Jsme rádi, že máme možnost nabídnout vám v Agátině světě přes 500 kreativních sad, didaktických i zábavných her, dřevěných hraček či hudebních nástrojů zn. Djeco. Návštěva v sídle této firmy nás jen utvrdila v tom, že se i do budoucna máme na co těšit a že vaše děti budou pro svůj rozvoj a radostnou hru smysluplné a kvalitní hračky.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.