Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Návod na krásné domácí didaktické hodiny na učení času

Návod na krásné domácí didaktické hodiny na učení času

Stáhněte si zdarma 20. 8. 2014 1 minuta
Kristýna Křížová
Naučit se hodiny není snadné. Ale s našimi krásnými originálními barevnými hodinami z kartónu, které si s dětmi sami vyrobíte, to určitě půjde snadněji. Budete potřebovat jen dětská razítka, vodovky, šablonu, kterou si vytiskete, a běžné pomůcky (provázek, nůžky atp.).
Návod ke stažení najdete zde.

Didaktické hodiny pro děti

Základem těchto didaktických hodin je krásná originální šablona hodin s lesním domkem se zvířátky. Využijete také vodovky zn. Djeco, které jsou samozřejmě zdravotně nezávadné.

Můžete si nejen vyrobit krásné hodiny, ale i hrát s dětmi hry na určování času. Zde je pár tipů:
  • nechte děti nakreslit obrázky s denními činnostmi a požádejte děti, aby k nim natiskly správný čas
  • opačným směrem: nakreslete různé časy a nechte děti doplňovat činnosti, které se v danou denní dobu obvykle dělají
  • vytvořte si časové pexeso: natiskněte a vybarvěte si s dětmi páry kartiček, kde vždy na jedné kartičce bude natištěn čas a na druhé natištěná či nakreslená příslušná aktivita. Pro kontrolu můžete vždy do jednoho rohu kartiček patřících do jednoho páru nakreslit stejný znak (barevné kolečko, čtvereček atp.). Až se hra tohoto pexesa stane pro děti snadnou, můžete si ještě připravit třetí sadu kartiček, na kterou napíšete hodiny čísly ( 9:30, 12:00 apod.).
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.