Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Logopedie JINAK: 1.díl Jak to začalo

Logopedie JINAK: 1.díl Jak to začalo

Rozvíjíme předškoláky 11. 11. 2019 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Povídání o životě, o sladění mateřství s profesní kariérou, o cestě za vlastním sebepoznáním a realizací v rovnováze se Zuzanou Blažkovou, klinickou logopedkou a autorkou blogů Logopedie JINAK a Máma logopedka.

Zuzko, jsi maminka, autorka úspěšného projektu Logopedie JINAK a také známá blogerka Máma logopedka. To je několik plných úvazků vedle sebe. Jak to zvládáš? 

S maximálním nasazením, láskou k mé profesi a vírou v to, že se mi podaří „bořit mýty“ - že pro rodiče, pedagogy a lékaře a další odborníky nebude logopedka jen „teta“, co učí děti na koberci R a Ř. Moje práce je můj život. Žiju ji nonstop a po narození dcerky Aničky ji vidím takřka všude.

Jak to začalo? Chtěla jsi se speciální pedagogikou zabývat odjakživa? A Odkud se vzala touha pojmout to téma JINAK? 

Ono to všechno krystalizovalo dlouhé roky. K lidem se speciálními vzdělávacími potřebami mám blízko odmalička. V blízkosti našeho domu je stacionář pro osoby s mentálním/tělesným postižením. Rodiče mě naučili k těmto lidem přistupovat s respektem, bez předsudků, bez limitů. Už tam někde ve mně začala „klíčit“ touha dělat věci JINAK. Nemám ráda diagnózy. Svazují nás. Udávají směr. Dávají nám limity. Terapii je potřeba šít na míru. Snažím se hledat cestu tam, kde ji jiní nehledají. Tady vznikla Logopedie JINAK. Nutno dodat, že nejsem jediná, kdo takto logopedii vnímá. Po republice je řada stejně smýšlejících kolegů a kolegyň.

A kde se potkává a kde liší Logopedie JINAK a Máma logopedka?

Řekla bych, že kráčí vedle sebe a někdy se jejich cesty protnou. Máma logopedka „stárne“ spolu se mnou a Aničkou. Píšu zde články týkající těch nejmenších – kojenců a batolat. Nová role mámy a spousta „AHA“ momentů v kombinaci s „profesionální deformací“ a odhodláním bořit mýty na více frontách dala za vznik tomuto projektu. Moje dcerka je mojí největší inspirací, díky ní mohu sledovat vývoj v přímém přenosu, lépe ho „uchopit“, objevovat nové souvislosti, tvořit aktivity, které ho přirozeně podporují. Logopedie JINAK je logopedie viděná mýma očima, na základě mých zkušeností a dovedností. Snažím se jít do hloubky, pracuji s celým tělem, smysly, nezužuji svoji pozornost jen na mluvidla.

 

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.