Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kreativní zábava od Djeco na dlouhé podzimní večery

Kreativní zábava od Djeco na dlouhé podzimní večery

Tvoření a vyrábění 7. 11. 2021 5 minut
Jana Chlupová
Podzim je nemilosrdný, posun času nekompromisní, večery, kdy jsme zavření doma s dětmi, jsou něžně řečeno dlouhé. Hledáme pro děti zábavu, hledáme aktivity, které je zaujmou, hledáme činnosti, které je budou v jistých směrech rozvíjet. Zatopte, uvařte si horkou čokoládu, rozsviťte lampu a pusťte se do zábavných aktivit s francouzskou značkou Djeco. Vybrala jsem pro vás tři aktivity, do kterých se mohou pustit různě staré děti, proto jsou ideální pro sourozenecké konstelace.

Umělecké velkoformátové puzzle z kolekce Puzz’art

Skládání puzzle frčí. Baví nejmladší neposedy, zaujme ale i zvídavé školáky. Ráda pro děti hledám neotřelá puzzle, proto mi hned padly do oka netradiční tvary Djeco Puzz’art. Nečekejte klasický obdélník ani klasické tvary dílků. Novinka Puzz’art vás zavede do světa umění a fantazie, které nemá žádné hranice. Složit si můžete třeba siluetu slona, opice nebo ptáka Dodo, jejichž těla rozhodně nejsou fádně jednobarevná. Ukrývají totiž stovky detailů a propracovaných malých kreseb z přírodního prostředí.

Kreativní puzzle Puzz´art Djeco - Slon - 150 ks

Skládání těchto puzzlí už není samozřejmou brnkačkou, kterou zvládne kdokoliv. Puzz’art jsou určeny především malým školákům, případně šikovným předškolákům, kteří už dokáží dobře vnímat rozdíly mezi celkem a jeho částmi, a dokáží pracovat s abstraktnem. Puzzle je krásně ilustrované, hýří všemi barvami a děti velice bavilo propojovat jednotlivé detaily do jednoho velkého tvaru. Je vědecky dokázáno, že při skládání puzzle dochází v mozku k zapojení obou jeho hemisfér. Analytické i kreativní. Při této aktivitě se rozvíjí dětská fantazie, jemná motorika i schopnost koncentrace. Z vlastní zkušenosti doporučuju skládání puzzle ke zklidnění dětských emocí, funguje jako mírumilovná a tichá činnost.
 
Puzz´art Djeco - Slon - 150 ks

Kreativní razítkování s Mix & match

Razítka jsou nesmrtelná. Lákají děti bez rozdílu věku a proto považuju šikovně zvolenou sadu za absolutní nutnost do každého dětského uměleckého kufříku. Zatímco mladší děti potřebují jednoduše uchopitelná razítka, ty starší už vyhledávají možnosti divoké kreativní tvorby. Proto se u nás doma tak dobře zabydlela razítková sada Djeco z kolekce Mix & match ukrytá v praktické uzavíratelné krabičce. Nečekejte bezmyšlenkovité tiskání. K tomu, aby dítě vytvořilo originální obrázek, je potřeba velké míry představivosti.

Výtvarná hra - Razítka a stvoření z říše fantazie

14 pěnových razítek poměrně abstraktních tvarů vytvoří v jedné sadě při troše zručnosti a kreativity nakonec velmi konkrétní obrázek ze zvířecí říše. Lva, páva, mořského koníka či veverku. V krabičce krom razítek najdete i 4 razítkovací barvy a 16 grafických předloh z tvrdého papíru, na které se tiskne. Musím říct, že tato razítková zábava mé děti nadchla, protože je ničím nesvazuje. Dává jim velkou volnost a děti brzy zjistily, že nemusí tvořit jen navržená zvířata. Že pomocí zajímavých tvarů mohou natisknout klidně auťáky nebo příšerky. Nebo si pomocí malých razítek dozdobit narozeninovou pozvánku.
 
Výtvarná hra - Razítka a stvoření z říše fantazie

Sametové omalovánky pro nejmenší umělce

Jak trpělivě a šikovně začít s vymalováváním u malých dětí? Jak docílit toho, aby je omalovánky bavily a aby měly pocit z dobře odvedené estetické práce? Nejjednodušší je vybrat ty správné nástroje. Ergonomické pastelky a omalovánky, které jim začátky vybarvování co nejvíce usnadní. Právě pro malé umělce vznikly tyto sametové omalovánky, díky jejichž speciální povrchové vrstvě ze sametu není prakticky možné přetáhnout. Bílá pole jdou hezky vybarvovat pastelkou nebo fixou, ta černá reliéfní pole ze sametu brzdí pastelky v nechtěném rozletu. Důmyslně vymyšleno.

Sametové malování - zvířátka

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že tříleté dítě díky této vymoženosti dokáže stvořit nádherně barevný obrázek. Šablony jsou čtvercového tvaru a díky silné gramáži mohou po skončení výtvarné činnosti originálně ozdobit dětský pokojík. Sametové omalovánky jsou sice ideální pro malíře začátečníky, já však musím říct, že moje druhačka a předškolák se na ně vrhli s neskutečným nadšením a vymazlili si je k naprosté dokonalosti.

Sametové malování - zvířátka

Internetový obchod
Sdílet
Jana Chlupová
Máma 3 dětí, která na svém blogu www.blogzrzky.cz sdílí své zážitky z cest, dělí se o zkušenosti s dobrými knihami a chytrými hračkami. Tahá děti do přírody a na dobrodružné výpravy, ony ji naopak zatahují do svého nekomplikovaného světa, který ji učí, že nic v životě není černobílé.