Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Kreativní sady s magickou smršťovací fólií

Kreativní sady s magickou smršťovací fólií

Tipy pro výběr her a hraček 30. 8. 2014 2 minuty
Kristýna Křížová
Smršťovačky - nové super zábavné sady pro holky i pro kluky. Tvoření se smršťovacími fóliemi není vůbec složité, ale přinese dětem příjemnou zábavu a radost z krásných výrobků. Všechno, co k němu potřebujete, je jedna z kreativních sad Djeco - magické smršťovací fólie a dále jen pastelky, nůžky a elektrickou trouba na pečení.
Magická smršťovací fólie vypadá na první pohled jako plastová podložka. V sadách na výrpbu šperků jsou tvary jednotlivých ozdob již vyříznuty. Na drsnější stranu této fólie si děti namalují obrázek pastelkami. Kreslí buď podle své fantazie, nebo si pod fólii položí předlohu, motiv obkreslí a vybarví. Maminka nebo kdokoliv dospělý pak připraví plech s pečícím papírem a předehřeje elektrickou troubu zhruba na 150°C.

Vybarvené tvary s dětmi položíte na pečící papír a zapečete v troubě cca. 6 minut. Fólie se nejprve zkroutí a zmenšuje. Ve chvíli, kdy se fólie opět narovná, je výrobek hotový. Vyjměte plech z trouby, na chvíli můžete výrobek ještě zatížit knížkou pro vyrovnání a pak nechte obrázky vychladnout. Budou o dost menší a pevnější, než když jste je do trouby vkládali, a barvy budou mít daleko sytější.


Děti si mohou vybrat sady s motivy jemných zvířátek - jelínka a ptáčka či kočičky a koníka, nebo s motivem duhových koníků či oblíbených sladkostí. Složení každé sady je trochu jiné. Najdete mezi nimi náhrdelníky přívěsky, náramky či brože.
 

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.