Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak rozvíjet děti ve věku 6 - 9 let: Myslím, tedy jsem

Jak rozvíjet děti ve věku 6 - 9 let: Myslím, tedy jsem

Tipy pro výběr her a hraček 18. 6. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Motivujte malé školáky k řešení logických her. Pomůžete jim tak hravou cestou rozvíjet nejen logické myšlení, ale i prostorovou představivost, preciznost a soustředění, tak důležité pro jejich úspěch ve škole. Přečtěte si naše tipy, jak zábavnou formou podpořit rozvoj vašeho školáka.

Jakmile se děti ve škole naučí číst, psát a počítat, vyvstanou před nimi náročnější úkoly. Pro jejich úspěšné zvládnutí budou potřebovat logické uvažování, důvtip, preciznost... Těmto dovednostem škola děti příliš nenaučí, ale bude je od dětí vyžadovat. Můžete jim pomoci tím, že s nimi budete hrát logické hry či je podpoříte, aby si samy lámaly hlavu. Vždyť jak říkal Descartes: "Myslím, tedy jsem".

Jak vybrat správnou logickou hru pro školáka

Hra bude dítě bavit, a dítě se tedy jejím prostřednictvím bude rozvíjet, pokud pro něj bude mít dostatečné výzvy a současně bude v dobrém slova smyslu jednoduchá: akční, rychle připravená, variabilní. Oceníte také, bude-li možné ji sbalit s sebou na cesty. Dbejte však především na to, aby hra mohla s dítětem růst: každý zvládnutý úkol motivuje dítě jít dál a posouvat hranice svých dovedností.
 

Tipy na logické hry pro vaše školáky

V nabídce logických her pro děti od 6 let vás jistě zaujme hra Cubissimo od francouzské značky Djeco.  Hra je určena pro jednoho hráče a oblibu si získá u dětí i dospělých. Jednotlivé úkoly jsou odstupňovány podle náročnosti a vybere si opravdu každý. Podle předlohy stavíte výchozí stavbu. Úkolem dětí je toto torzo dokončit ostatními tvary do krychle. Může se to zdát jednoduché, ale někdy je řešení pěkný oříšek. Musíte zkoušet, zkoušet a zkoušet. Na podobném principu je postavena také hra Tangramy hlavolamy od Vilac s tím rozdílem, že můžete stavět i jiné 2D a 3D modely než krychle. 

Logický hlavolam IQ Puzzle z řady Smart Games si také oblíbí celá vaše rodina. Nabízí také mnoho různě náročných úkolů v ploše i v prostoru, i když je jen pro jednoho hráče. Zato je velmi skladný (velký asi jako chytrý telefon), a tak se stává častým spolucestujícím na dovolené či prázdniny. Doporučujeme vyzkoušet i další logické hry z řady Smart Games.

Jinou variantou na cesty jsou také magnetické cestovní logické hry, jako například hra Tučňáci na ledu. V ní děti hledají správné umístění čtyř dílků tak, aby na hrací ploše byli vidět vždy pouze ti tučňáci, kteří jsou nakresleni v zadání.

Chcete-li hru pro celou rodinu i hraní s přáteli, doporučujeme Dr. Heuréka. V obalu najdete kuličky a zkumavky, které zaujmou i mladší sourozence. Hráči vystupují v roli pomocníků doktora Heuréky a pomáhají mu v laboratoři na experimentech. Jejich úkolem je míchat různé látky ve zkumavkách bez použití rukou, takže ke splnění je potřeba trochu trpělivosti, šikovnosti a také zapojit mozkové závity. Kdo namíchá kuličky ve zkumavkách nejrychleji, zvítězí. Je to svižná hra s jednoduchými pravidly, která prověří vaši hlavu i ruce.

Logické hry mohou být také příjemným dárkem. Francouzský výrobce značky Djeco nabízí krásné hlavolamy Crazix a Woodix obsahující šest rébusů a jejich řešení. Dětem se snadno vejdou do batůžku, a i na delších cestách si tak děti budou moci lámat hlavy a získávat dovednosti, které se jim nejen ve škole budou velmi hodit.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.