Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Deskové hry pro děti s autismem

Deskové hry pro děti s autismem

Agáta pomáhá 7. 10. 2017 2 minuty
Kateřina Hrubešová
Autistické děti vnímají svět jinýma očima a pro jejich rozvoj a především vzdělání jsou potřeba speciální vzdělávací pomůcky. Na základě potřeb našich zákazníků jsme vybrali v našem sortimentu hračky, společenské hry a hlavolamy, které mohou být zdrojem radosti a rozvoje pro autistické děti. Děti s poruchou autistického spektra mají často potíže se sociálními vztahy s dostělými i svými vrstevníky. Je důležité vytvářet neustále příležitosti, při kterých se děti učí komunikovat s druhými. Věříme, že vybrané hračky a hry jim pomohou lépe porozumět světu a dění kolem nás.

V roce 2017 jsme navázali spolupráci s Občanským sdružením ProCit. Pro podporu činností, které vzdělávají a rozvíjejí autistické děti, jsme věnovali ProCitu sadu edukačních a zábavných her. Tyto hry byly vybrány speciální pedagogickou pracovnicí dle potřeb dětí s autismem. 

 

IQ puzzle PRO

Zábavný hlavolam ze série SMART GAMES. Hra se vyznačuje jednoduchými pravidly. Cílem je poskládat jednotlivé dílky složené z kuliček buď do plochy, nebo do pyramidy. Hlavolam rozvíjí logické myšlení a prostorovou představivost, schopnost koncentrace a plánování. Malé provedení v kompaktní krabičce je ideální na cesty. 

"Děti s autismem si často rády hrají o samotě, což jim tato hra umožňuje, neboť je určena pro jednoho hráče. Tato hra rozvíjí koncentraci, představivost a schopnost řešit samostatně problémy, což jsou oblasti, které jsou u dětí s PAS nezřídka oslabené.", říká pedagogická pracovnice. 

 

Tangramy - zvířata

I tato magnetická logická hra je určena pro jednoho hráče, což vyhovuje mnoha dětem s PAS. Dítě má za úkol vytvořit ze sedmi dílků tantagramu obrázek podle zadání. Praktická kniha obsahuje 24 zadání jako výzvu, ale zároveň nabízí prostor i pro dětskou fantazii. Dále u nich rozvíjí tolik potřebnou koncentraci, logické myšlení, prostorovou představivost i schopnost plánovat.

Dr. Heuréka

Vtipná a akční hra, která přiblíží dětem zábavnou formou svět vědy a výzkumu. Děti mohou hrát samostatně s rodičem nebo lze zapojit i více dětí různého věku. Hráči přelévají barevné kuličky mezi svými zkumavkami sem a tam a snaží se odsáhnout stejného rozložení kuliček, jako je na předloze. Lehký a jasný úkol, který vyžaduje trošku šikovnosti. Tato hra pomáhá dětem s autismem zaměřit cíleně svoji pozornost, učí je pracovat s časem a zejména napomáhá s rozvojem trpělivosti.

 

 

 

Internetový obchod
Sdílet
Kateřina Hrubešová Kateřina se stará o Facebookovou stránku Agátina světa, je také autorkou mnoha článků na Agátině blogu. Zkoumá vlastnosti našich hraček do nejmenšího detailu. O své poznatky se dělí v pravidelných článcích, které jsou součástí našich newsletterů.