Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Andrea Löflerová: Povídejme si s dětmi!

Andrea Löflerová: Povídejme si s dětmi!

Inspirativní rozhovory 29. 6. 2016 3 minuty
Kristýna Křížová
Andrea Löflerová nás asi před třemi roky oslovila s hrou pro rodiče s dětmi, kterou sama vymyslela. Její Povídačky nás tehdy hned zaujaly, hned jsme je zařadili do nabídky Agátina světa a od té doby s velkým zájmem sledujeme, jak Andrea rozpracovává další témata a obohacuje tak povídání mezi rodiči a dětmi.

Andreo, jste autorkou série skvělých her pro rozvoj komunikace v rodině Povídačky. Ve svém životopisu však máte pozice brand managera u mezinárodních potravinových gigantů. Proč jste je opustila a začala se věnovat hrám pro děti?

Každé období v mém životě mne naplňovalo v jiných oblastech. Po 11 letech, kdy mne naplňovala práce v marketingu v různých významných firmách, přišla s narozením mého syna změna životních hodnot. Hledala jsem novou cestu, jak spojit práci s péčí o rodinu, a rozhodla jsem se osamostatnit, jít vlastní cestou a začít dělat smysluplné aktivity pro rodiny s dětmi, které mi byly vždy blízké. 

  

Povídačky jste již vytvořila ve 4 verzích, každá nabízí stovky otázek k vzájemnému povídání, poznávání, inspiraci ke zpívání, postřehovou hru... Odkud čerpáte takové množství inspirace?

Jsem kreativní člověk a inspirují mne lidé, kteří jsou mi blízcí a na kterých mi záleží. Povídačky vznikly na motivy naší vlastní rodinné „Hry na pravdu“, kterou jsem začala hrát se svými dvěma nevlastními dětmi. Hledala jsem k nim cestu a společné povídání mi to velmi ulehčilo. Inspiruje mne samozřejmě i můj vlastní syn David, který je už od svých 4 let mým prvním testerem různých otázek. Hry konzultuji i s řadou odborníků z řad speciálních pedagogů, logopedů a psychologů, pro které jsou Povídačky také velkým přínosem v jejich praxi.

 

Jak dlouho trvá vývoj jedné hry, cesta od nápadu přes tvorbu, zkoušení a přepisování až po výrobu?

Od nápadu přes tvorbu otázek, testování s dětmi, kresby obrázků, konzultace s odborníky, vlastní výrobu až po přes marketingové aktivity, hledání vhodných distribučních míst a samotný prodej her koncovým zákazníkům vše trvá cca 1,5 roku.

Máte v plánu další varianty Povídaček?

Každé 2 roky rokem se snažím uvádět 1 - 2 novinky, takže už nyní mám v hlavě 2 nové hry. Rozšíří řadu stávajících her a měly by být zaměřené také na děti. Do budoucna bych se však u her Povídačky ráda zaměřila i na kategorii seniorů.
Kromě her Povídačky jsem i spoluautorkou také vzdělávací hry Povídej, žížalo, která je určená k rozvoji děti v mateřských školách a i zde chystáme několik novinek pro všestranný rozvoj předškolních dovedností dětí.

 

Věnujete se i dalším aktivitám s dětmi, co nejraději u dětí rozvíjíte?

U her Povídačky je mým cílem u dětí rozvíjet jejich komunikační dovednosti, naučit je reagovat na různé životní situace, obohatit vzájemné poznávání s rodiči, jejich zkušenostmi a názory, aby si byli s dětmi blíž. Hra také podporuje rozvoj pozornosti, paměti a fantazie dětí. Na kurzech rozvoje předškolních dětí v centru Fastrackids, kde lektoruji vzdělávací kurz, je mou snahou u dětí podpořit jejich touhu po vzdělání v různých oblastech světa kolem nás (přírodověda, matematika, kreativita...), nechat je vyzkoušet řadu věcí formou pokusů a naučit je prezentovat před ostatními, aby včas ztratily ostych. A o víkendech, když organizuji kurzy vaření s dětmi Kuchtíci v akci, nejraději u dětí rozvíjím  jejich samostatnost, zručnost, kreativitu a spolupráci. Je to nádherná, naplňující práce, kde vidíte okamžitý efekt. Jsem vděčná za to, že se mohu věnovat smysluplným aktivitám, které mě naplňují.

 

   

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2500 Kč