Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Andrea Löflerová: Povídejme si s dětmi!

Andrea Löflerová: Povídejme si s dětmi!

Inspirativní rozhovory 29. 6. 2016 3 minuty
Kristýna Křížová
Andrea Löflerová nás asi před třemi roky oslovila s hrou pro rodiče s dětmi, kterou sama vymyslela. Její Povídačky nás tehdy hned zaujaly, hned jsme je zařadili do nabídky Agátina světa a od té doby s velkým zájmem sledujeme, jak Andrea rozpracovává další témata a obohacuje tak povídání mezi rodiči a dětmi.

Andreo, jste autorkou série skvělých her pro rozvoj komunikace v rodině Povídačky. Ve svém životopisu však máte pozice brand managera u mezinárodních potravinových gigantů. Proč jste je opustila a začala se věnovat hrám pro děti?

Každé období v mém životě mne naplňovalo v jiných oblastech. Po 11 letech, kdy mne naplňovala práce v marketingu v různých významných firmách, přišla s narozením mého syna změna životních hodnot. Hledala jsem novou cestu, jak spojit práci s péčí o rodinu, a rozhodla jsem se osamostatnit, jít vlastní cestou a začít dělat smysluplné aktivity pro rodiny s dětmi, které mi byly vždy blízké. 

  

Povídačky jste již vytvořila ve 4 verzích, každá nabízí stovky otázek k vzájemnému povídání, poznávání, inspiraci ke zpívání, postřehovou hru... Odkud čerpáte takové množství inspirace?

Jsem kreativní člověk a inspirují mne lidé, kteří jsou mi blízcí a na kterých mi záleží. Povídačky vznikly na motivy naší vlastní rodinné „Hry na pravdu“, kterou jsem začala hrát se svými dvěma nevlastními dětmi. Hledala jsem k nim cestu a společné povídání mi to velmi ulehčilo. Inspiruje mne samozřejmě i můj vlastní syn David, který je už od svých 4 let mým prvním testerem různých otázek. Hry konzultuji i s řadou odborníků z řad speciálních pedagogů, logopedů a psychologů, pro které jsou Povídačky také velkým přínosem v jejich praxi.

 

Jak dlouho trvá vývoj jedné hry, cesta od nápadu přes tvorbu, zkoušení a přepisování až po výrobu?

Od nápadu přes tvorbu otázek, testování s dětmi, kresby obrázků, konzultace s odborníky, vlastní výrobu až po přes marketingové aktivity, hledání vhodných distribučních míst a samotný prodej her koncovým zákazníkům vše trvá cca 1,5 roku.

Máte v plánu další varianty Povídaček?

Každé 2 roky rokem se snažím uvádět 1 - 2 novinky, takže už nyní mám v hlavě 2 nové hry. Rozšíří řadu stávajících her a měly by být zaměřené také na děti. Do budoucna bych se však u her Povídačky ráda zaměřila i na kategorii seniorů.
Kromě her Povídačky jsem i spoluautorkou také vzdělávací hry Povídej, žížalo, která je určená k rozvoji děti v mateřských školách a i zde chystáme několik novinek pro všestranný rozvoj předškolních dovedností dětí.

 

Věnujete se i dalším aktivitám s dětmi, co nejraději u dětí rozvíjíte?

U her Povídačky je mým cílem u dětí rozvíjet jejich komunikační dovednosti, naučit je reagovat na různé životní situace, obohatit vzájemné poznávání s rodiči, jejich zkušenostmi a názory, aby si byli s dětmi blíž. Hra také podporuje rozvoj pozornosti, paměti a fantazie dětí. Na kurzech rozvoje předškolních dětí v centru Fastrackids, kde lektoruji vzdělávací kurz, je mou snahou u dětí podpořit jejich touhu po vzdělání v různých oblastech světa kolem nás (přírodověda, matematika, kreativita...), nechat je vyzkoušet řadu věcí formou pokusů a naučit je prezentovat před ostatními, aby včas ztratily ostych. A o víkendech, když organizuji kurzy vaření s dětmi Kuchtíci v akci, nejraději u dětí rozvíjím  jejich samostatnost, zručnost, kreativitu a spolupráci. Je to nádherná, naplňující práce, kde vidíte okamžitý efekt. Jsem vděčná za to, že se mohu věnovat smysluplným aktivitám, které mě naplňují.

 

   

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je duší Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se zakladatelkou a jednatelkou společnosti Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší produkty. Produkty, které vynikají kvalitou zpracování, bezpečností i designem. A takový je svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-