Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog 3 přednosti dřevěných hraček

3 přednosti dřevěných hraček

Tipy pro výběr her a hraček 28. 6. 2016 3 minuty
Kristýna Křížová
Čím si dřevěné hračky získávají stále větší oblibu u rodičů? Čím jsou tak skvělé, že statečně odolávají moderním vymoženostem se zvuky, světly či aplikacemi na chytrých přístrojích?

Lidstvo zanedlouho dokáže přistát na Marsu, a přesto tak prastará záležitost, jakou jsou dřevěné hračky, stále provázejí další a další generace dětí. Čím jsou tak výjimečné, že se k nim stále vracíme?

1. Dřevo je přírodní materiál

Přírodní materiály mají vždy něco navíc. Jsou příjemné na dotyk a přirozená struktura materiálu dává nebarveným dřevěným hračkám originální šmrnc. Díky projektu FSC si můžete dokonce vybrat hračky, které jsou vyrobené ze šetrně pěstovaných lesů.

Co znamená značka FSC?

FSC (Forest Stewardship Council) je mezinárodní nevládní organizace. Nese-li dřevěná hračka její certifikát FSC, znamená to, že hračka je vyrobena ze dřeva, jehož původ je zdokumentovaný. Toto dřevo pochází z lesa, který byl ekologicky šetrně obhospodařován, s ohledem na sociální otázky dané lokality. Znamená to tedy, že výběrem hračky s certifikátem FSC podporujete nejen dlouhodobě udržitelné lesní hospodářství, ale i místní komunity.

V nabídce Agátina světa najdete řadu hraček ze dřeva certifikovaného FSC, např. kompletní sortiment značky Brio (stavebni Brio Builder a dřevěné vláčky Brio), dále také vybrané hračky značky Woody, Hape, Janod či Djeco.

2. Svou neurčitostí podporují fantazii a tvořivost

Aby mohla fantazie pracovat, potřebuje co nejvíce prostoru. Hračky plné nejrůznější barev a detailů svou určitostí a konkrétností nedávají prostor pro představivost. Dřevěné hračky díky omezeným možnostem vytvářet detaily tedy aktivují dětskou fantazii. Dřevěné kostky ze základních, obyčejných tvarů dokážou skvěle posloužit pro stavbu domku či hradu, děti z nich také vytvářejí postavy či mosty a tunely.

Děti předškolního a školního věku z dřevěných stavebnic základních tvarů (krychle či kvádry s otvory na propojení) staví nejrůznější stroje a zařízení. Podívejte se, co vše lze například vytvořit z obyčejných dřevěných destiček stavebnice Ema:

dřevěná stavebnice dřevěné stavebnicedřevěné kostky pro dětiDřevěné kostky pro děti

3. Dřevěné hračky nezahlcují

Dřevo lze naštěstí jen stěží využít k tvorbě rychlokvašných hraček poplatných modní vlně licenčních postaviček z animovaných filmů či televizních reklam. Nenabaluje se tedy na ně tlak dokupovat další a další doplňky a postavičky. Dřevěnými hračkami tedy děti většinou nejsou přehlcené, mohou se na ně lépe soustředit a nechat pracovat svou fantazii. K hračkám, které na sebe během několika let dětského hraní vzaly tisíc různých podob, dítě také dokáže navázat mnohem trvalejší emoční vazbu. Spotřební plastové hračky, které se na něj valí ve velkém, např. jako dárky přibalené k časopisům či jiným produktům, toto kouzlo rozhodně nemají.

Přečtěte si inspirativní článek o tom, jak přehlcování hračkami brání dětem ve hře.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-