Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog 20. 10. 2019 14:00: Stop kyberšikaně!

20. 10. 2019 14:00: Stop kyberšikaně!

Agáta pomáhá 8. 10. 2019 1 minuta
Kristýna Křížová
Řekněme si to na rovinu: i když se jako rodiče snažíme mít vše pod kontrolou, život našich dětí na sociálních sítích, při chatování v rámci hraní on-line her apod. pod úplnou kontrolou nemáme. Bohužel, i kyberprostor může našim dětem zasadit nemalé rány na duši. Pojďme se tedy setkat s psycholožkou, která nám poradí, jak naše dětí lépe před riziky kyberprostoru chránit.
Internet smazal přirozené hranice mezi světem dětí a dospělých a naše děti jsou díky telefonům a počítačům konfrontovány s tématy, na které nejsou vůbec připravené: otevřené sexuální záběry či násilí na lidech či zvířatech. Je nereálné, abychom my, rodiče, měli absolutní kontrolu nad tím, co děti na internetu "potkávají".
Sociální sítě také dětem berou velký kus soukromí. Dříve si děti, které byly terčem nepříjemných šarvátek ve škole nebo lehčí či těžší šikany od spolužáků, mohly alespoň doma oddychnout. Dnes je "díky" telefonům tlak, vydírání či pohrdavé chování druhých pronásleduje skrze sociální sítě stále. Děti se tak dostávají pod obrovský nápor, který může navíc pro nás rodiče být vlastně neviditelný.

Přijďte se proto setkat s Mgr. Annou Rollovou, psycholožkou pracující již 9 let na Lince důvěry Dětského krizového centra. Od r. 2017 je také konzultantkou linky Rizika kyberprostoru Dětského krizového centra.

Přijďte se dozvědět:
- jaké konkrétní hrozby čekají na děti na síti?
- čím tímto hrozbám můžeme neúmyslně nahrávat my, rodiče?
- jak se ohrožení na internetu ideálně vyhnout?
- a co dělat, pokud už na síti dítě nějakou nepříjemnou situaci zažívá?

Počet míst na besedu je omezený, registrujte se prosím v tomto formuláři.
Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 400 Kč