Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog @micinka_j - Ambasadorka Agátina světa

@micinka_j - Ambasadorka Agátina světa

Inspirativní rozhovory 16. 7. 2019 1 minuta
Maminka Jitka, na instagramu známá jako @micinka_j je neobyčejně obyčejná, někdy trochu praštěná maminka tří prcků. Žije na vesnici, miluje aktivní život, dobrodružství a ráda poznává vše nové. Řídí se heslem: jestli chceš, abych něco udělala, řekni mi, že to nezvládnu!

Spolupracuješ s obchodem Agátin svět. Proč sis ho vybrala? Jaký má pro tebe význam kvalita hraček pro děti? Co od hraček očekáváš? 

Agátin svět je stránka, která mě zaujala na první pohled. Prvně jsem na tyto stránky narazila přes instagramový profil a rozhodla se je prozkoumat blíže. Byla to dobrá volba. Hned na úvodní stránce vás zaujmou možnosti, podle kterých si lze hračky vybrat. V první řadě tedy pohlaví, věk, typ hračky a cena. Dále si můžete zvolit hračky podle typu (např. Montessori, dřevěné hračky, hry, hudební hračky, puzzle, stavebnice, knížky atd.), podle věku (batolata, předškolácí, školáci.....) a tvoření (samolepky, modelování, skládání, vyšívání).Zkrátka krásná a přehledná stránka.
 
A v neposlední řadě mě zaujal i blog mámy Kristýny, kde jsem našla tipy na různé akce, inspirativní rozhovory, tipy na dárky pro děti atd.

 

Velice tímto děkuji za prima spolupráci s Agátiným světem. Vybrala jsem si ho z několika důvodů. Jako máma tří dětí se snažím o to, aby každá hračka nebyla jen další kouskem, který za dva dny poputuje do skříně či krabice, a proto pečlivě vybírám a zvažuji, co a kde koupit. Hlavně mi jde o to, aby hračka děti nějakým smysluplným způsobem zaujala. V Agátině světě je opravdu spousta krásných a hlavně kvalitních hraček, které zaujmou na první pohled i mě jako mámu. I to je pro mě dost zásadní. Trávím s dětmi  v podstatě veškerý volný čas  a chci, aby bylo hraní nejen zábavné, ale i poučné a mohla bych se zapojit i já jako dospělák. Musím dodat, že jako učitelka mateřské školky si sama ráda hraju a možná i proto jsem v tomto ohledu dost náročná. Raději si připlatím za jednu kvalitní hračku, než abych koupila deset variant, které mi budou ležet doma a nikdo si jich ani nevšimne.
 

Dříve se hodně hračky dědily a schovávaly pro příští generaci, nejspíš asi z pocitu nejistoty, jak bude. Dneska už naštěstí žijeme jinak. Budeš přesto taky něco schovávat svým dětem na památku? 

Je pravda, že dříve se hračky dědily z generace na generaci a schovávaly se možná z pocitu nebezpečí, co a jak bude a možná i proto, že to byly nezničitelné hračky. Kdo ví. Ovšem dnes je výběr hraček tak velký a pestrý, že člověk někdy ani neví, co vybrat. Bohužel řada hraček nevydrží ani jedné generaci dětí.
Svých hraček jsem si od malička vážila. Dodnes mám schovaný domeček pro panenky a panenku s kudrnatými blond vlasy, které chci dát své dcerce, až povyroste. U rodičů mám stále vystavené plyšáky a hračky, které pro mě mají sentimentální význam. I našim klukům vyberu některé hračky a schovám je pro jejich děti, aby viděly, s čím si vlastně jejich rodiče hráli. Snažím se, aby si i moje děti vážily svých věci a hraček a naučily se být zodpovědné.
  

Jaké hry či stavebnice jsi dětem v Agátině světě vybrala? Jak se hračka osvědčila?

Já jsem v Agátině světe vybrala Albi tužku s knížkou hravé učení a k ní jsem brala i knížku domácí zvířátka. Musím říct, že stránky jsme pečlivě projížděli. Nejprve nás zaujaly hudební nástroje a dřevěné hračky, ale těch už doma máme docela dost. Pak jsem objevila právě Albi tužku. U synů jsme ji neměli. Líbí se mi, kolik možností je ve výběru knížek a aktivit, a proto jsme ji dcerce vybrali. Už teď vím, že to byla skvělá volba. Někdo by možná namítal, že dcerka je malá, má 15 měsíců a že ji to nezaujme. I já jsem vlastně čekala na reakci. Ale byla jsme mile překvapena. Hned popadla tužku a po pár ukázání, jak ji má přikládat, aby hrála nebo vydávala zvuky, to začala zkoušet sama. A byla to sranda, tleskala ručičkama, smála se, povídala si svou batolecí řečí, hopsala a dávala si tužku k oušku, aby poslouchala písničku. Vydržela u ní sedět téměř dvacet minut, což je na takového prcka úplně super. Mladší syn už teď vybíral knížku angličtiny a koukal se, co by si ještě vybral. I starší syn dcerce trpělivě ukazuje zvířátka, baví je to všechny. A co mě přesvědčilo o tom, že jsme vybrali dobře? Necháváme ji kufřík s Albi tužkou u hraček a sama si ho s námahou dotáhne. Dožaduje se, abychom jí tužku s knížkou vyndali a sama si (samozřejmě s troškou pomoci) zkouší, co všechno umí. Za mě nejlepší výběr hračky, co jsme za poslední dobu udělali.

 

Hračky by měly děti především bavit a rozvíjet. V neposlední řadě dokáží utvořit společný prostor pro aktivitu celé rodiny, jako třeba společenské hry. Hrajete je doma? A jaké?

Jak jsme psala výše, pro mě je důležité, aby hračka dokázala zaujmout, neméně důležité je pro mě ale i to, aby hračka dokázala rozvíjet a aby jsme si všichni mohli "pohrát" jako rodina. Proto máme moc rádi společenské hry, nejvíce u nás vedou Dostihy a sázky junior, Dobble, Brainbox (nejvíc hrajeme pohádky a ty už známe skoro nazpamět), kluci se naučili i šachy a dámu (někdy parádně roznesou i rodiče) a klasicky u nás vítězí karetní hry, jako je prší, žolíci a zelená louka. A když je čas, mrně spinká a sejde se nás víc, rádi si zahrajeme Activity nebo Scrabble.

 

Čtete si s dětmi? Pamatuješ si na svou nejoblíbenější knihu? Jaké knihy u vás teď “frčí”?

Protože máme doma už školáky, čteme často. Čteme jim téměř od miminka. Teď už čtou někdy i kluci pohádku na dobrou noc v rámci procvičování jeden druhému. Nikdy nezapomenu na svou nejoblíbenější knížku z dětství - Nejkrásnější pohádky - a v ní spoustu příběhů, které jsem milovala a dokázala číst pořád dokolečka, nejvíce Zlatuška a tři medvědi. I tuhle knížku mám schovanou, i našim dětem se moc líbí. Dále jsou u nás v oblibě encyklopedie, hlavně o zvířatech, a knížky Otázky a odpovědi pro zvídavé děti. A starší syn teď dočítá desátý díl knížky Z deníku malého poseroutky. 
 
Sama mám rozečtené Sedmilhářky, ale nemám teď ten pravý klid, abych se nerušeně začetla a užila si děj. Myslím, že čtení je v dnešním digitálním světě hrozně důležité, nesedět jen u bedýnky nebo mobilu, ale vzít do ruky knížku a dozvědět se něco nového.A co ve školce a škole? Už víš, kam děti jednou půjdou? Klasický směr nebo nějakou alternativu? Myslíš, že by si děti měly hrát i ve škole?

Co se týče školky a školy, jsem zastáncem klasického směru. Ano, líbí se mi např. Montessori prvky ve školce nebo výuce, ale řídím se pravidlem, všeho s mírou a od všeho trochu. Co se mi ale hodně líbí, je projekt "ovoce do škol" a "zdravá škola". Tedy naše děti v rámci školy dostávají pravidelně mlíčka, jogurty, sýry, ovoce nebo ovocný salát na svačinku a nestává se, že by něco nesnědly, naopak vždycky to chválí. Hlavně čerstvé ovoce.
Co se týče hraní, tak musím říct, že důsledkem neustálého dodržování tabulek a režimů ve školce někdy děti odcházely domů s tím, že si vlastně nestihly ani pořádně pohrát. Svačinka, zacvičit, ideálně něco vyrobit, chvilku ven, obídek, spinkat a domů. Předškoláci už dokonce dostávají každý týden i úkoly, to mi přišlo prostě nelogické. Z mého pohledu je hra a hraní nesmírně důležitá pro celkový rozvoj osobnosti a komunikace mezi dětmi. U nás ve škole mají děti v každé třídě hrací koberec i s koutkem na čtení a můžou si o každé přestávce pohrát a alespoň na pár minut vypnout od učení. V hale mají dokonce stolní fotbal a stolní tenis a místo vymýšlení neplech si jdou zahrát. Takže ano, myslím si, že čas na hru by se měl najít i ve škole. Vždyť i my dospělí si někdy rádi hrajeme a je nám přitom tak dobře, na chvíli opustit svět dospěláckých starostí a vyblbnout se.


A poslední otázka: v letošním roce jsi podpořila hlasování Dobrá hračka. Jaká hračka je podle tebe dobrá? A kterému kandidátovi jsi držela palec?

V projektu Dobrá hračka jsem hlasovala. Mám za to, že pro každého je ten význam jiný. Pro mě znamená Dobrá hračka hlavně kvalitní a bezpečné provedení, materiál vhodný pro děti a hlavně smysluplná a kreativní hračka, která dokáže zaujmout. A o tom mě hračky v Agátině světě opravdu přesvědčily. Jedním z horkých kandidátů na dobrou hračku je pro mě jednoznačně Velké kuličkové prostrkávadlo německé značky Hape pro děti od 12ti měsíců a didaktická hra Hmatej a najdi, která se dá přizpůsobit věku dítěte. Těmto dvěma hračkám jsem držela pěsti. 

My už teď máme zálusk na úžasnou dětskou dřevěnou kuchyňku Maxi pro dceru a stavebnici Walachia-Massive pro syny.

NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-