Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak rozvíjet tříleté děti: Na křídlech fantazie

Jak rozvíjet tříleté děti: Na křídlech fantazie

Tipy pro výběr her a hraček 25. 10. 2017 3 minuty
Kristýna Křížová
Tříleté děti už mají bohatou fantazii a je pro ně důležité své nápady realizovat. Hbitě chápou, jak svět kolem nich funguje, a umí to přenést do svých her. Inspirujte se našimi tipy, jak dětem rozšířit možnosti rozvíjet svou fantazii.

Tříleté děti potřebují "pracovat" rukama. Hra se stavebnicí jim umožňuje přenést své nápady do reality. Děti přitom ani netuší, že při své hře současně trénují jemnou motoriku, preciznost, trpělivost i prostorové vnímání. Toto vše jsou jasné důvody, proč podporovat hru se stavebnicemi.

Dřevěná stavebnice nebo magnetická stavebnice?

Na tuto otázku samozřejmě neexistuje jednoznačná odpověď. Dřevo je skvělý tradiční materiál s mnoha výhodami. Pro větší děti už však nemusí být dostatečně variabilní. Proto doporučujeme zvolit montážní stavebnici od švédské značky Brio Builder nebo německého Hape. Obě kombinují základní dřevěné prvky s plastovými spojovacími díly. Díky tomu je jejich použití mnohem širší a děti si s nimi mohou hrát až do cca. 10 let. Pokud hledáte nadčasovou klasiku, u které malí konstruktéři stráví hodiny času, určitě vás zaujme dřevěná stavebnice od francouzské značky Janod.


Belgická magnetická stavebnice SmartMax funguje na jiném principu. Velké magnetické tyče a koule umožňují stavět abstraktní konstrukce či zajímavé stavby typu kuličková dráha. Některé sady SmartMax jsou doplněné nasazovacími dílky, díky kterým si z magnetických tyček děti mohou stavět dopravní prostředky, kuličkové dráhy apod.

 

Tipy na osvědčené stavebnice

Dáváte-li přednost dřevěným stavebnicím a bude-li vaše dítko teprve podnikat první konstruktérské či montérské pokusy, doporučujeme začít s německou stavebnicí Hape.

Pro děti, u nichž si již jste jisti, že je montování či šroubování baví a bavit bude i nadále, zvolte spíše švédskou stavebnici Brio Builder, která má menší dílky a sofistikovanější spojovací dílky.


Pokud vás však zaujaly magnety, belgická stavebnice SmartMax, ověnčená u nás i v zahraničí mnoha oceněními, bude to pravé.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.