Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Jak rozvíjet dvouleté děti: Baví mě tvořit

Jak rozvíjet dvouleté děti: Baví mě tvořit

Tipy pro výběr her a hraček 23. 6. 2018 2 minuty
Kristýna Křížová
Děti v období 2 let objevují tvoření. Na papíře vznikne čára nebo otisk razítka, měkká modelína může změnit svůj tvar. Podívejte se, jak i malé dvouleté děti dokáží snadno tvořit, u tvoření se zabavit a naučit se něco nového. Děti také velmi silně vnímají ocenění, kterého se jim za jejich tvůrčí snahu (samozřejmě zaštítěnou snahou rodiče...) dostane, pokud vytvoří drobný dárek pro své blízké. To je motivuje k další tvorbě a k rozvoji jemné motoriky, fantazie i trpělivosti.

Jak správně vybrat tvoření pro dvouleté děti

První samozřejmé kritérium je zdravotní nezávadnost barev a materiálů. Tento údaj najdete na obalu výrobku. Kromě toho si můžete všímat, zda použité barvy jsou vypratelné či omyvatelné. Přemýšlíte-li o první modelíně pro své dvouleté děcko, bude vás zajímat, že všechny ingredience sloužící na výrobu modelíny Play-doh jsou testované pro použití v potravinářství. Modelína samozřejmě není určená k jídlu, schválně má slanou chuť, aby děti odradila, ale kdyby náhodou malý tvůrce chtěl kousek svého díla ochutnat, nic se mu nestane.

Nevadí, pokud dítě na první nabídku tvořivých aktivit hned nezareaguje. Kvalitní výtvarné potřeby vám doma vydrží dlouho a jistě nadejde chvíle, kdy bude na tvoření lépe připraveno a naladěno.

Jak začít s tvořením - inspirace pro vás

Řada dětí se pouští do tvoření/kreslení s barevnou kuličkou holandské značky SES. Její velkou předností je její tvar: malým dětem, které ještě neumí držet tužku, se hezky vejde do dlaně. Použité voskové barvy zanechávají na papíře jasnou silnou stopu, což je důležité pro další motivaci dítěte (nekvalitní pastelky nejsou na papíře téměř vidět a děti jsou zklamané).

 

Do malých dětských dlaní jsou také navržená speciální dětská razítka Stampobaby. Tvorba obrázků, pozvánek či přání k narozeninám je pro děti s těmito razítky velmi zábavná: po otištění razítka hned vidí výsledek. Otištěný obrázek mohou spolu s rodičem dotvořit (dokreslit, nalepit samolepky...). Motivy razítek jsou navrženy tak, aby dobře sloužily jako hravý nástroj pro rozvoj slovní zásoby. Pojmenovávejte s dětmi, co vidí na razítku, jaké zvuky vydávají zvířátka, kde bydlí atp.

Zajímavé možnosti prvního tvořivého hraní nabízí také měkká a lehká modelína Djeco. Pro úplně první pokusy je ideální sada 4 základních barev a protlačovacích nástrojů a tvořítek.

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.