Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog 3 oceněné knížky: jak se nám líbí?

3 oceněné knížky: jak se nám líbí?

Čteme s Agátou 17. 11. 2018 3 minuty
Kristýna Křížová
Seznamte se se třemi knížkami, které si získaly porotu prestižní ceny Magnesia Litera: Jedna je pro děti předškolní, druhá pro mladší školáky a třetí pro starší děti.

Vítěz Magnesia Litera 2017 v kategorii litreratury pro děti a mládež: Překlep a Škraloup

Vítězství rozhodně zasloužené! Kniha má skvělý příběh o stárnutí věcí, který moc pěkně popisuje rozdíly mezi vnímáním dětí a dospělých. Děti mají přeci často mnohem radši starší, ušmudlané hračky, než něco neznámého, co svítí novotou (a co se často líbí nám dospělým). Skřítek Překlep, který je jeden z těch,jenž stárnutí věcí "zařizuje", se tedy vydá na dobrodružnou výpravu za Zubem času, aby všemu porozuměl. Knížka ale přináší víc, než jen atraktivní příběh: spoustu výborných slovních hříček a vtipů a velmi pěkné ilustrace.

Překlep a Škraloup: humorné čtení pro děti  

Za zmínku stojí také formát knížky: se svými 240x320 centrimetry je větší než běžné pohádkové knihy. Navíc je přepásaná páskou, kterou mají děti protrhnout, aby se jim otevřel příběh (a samozřejmě také stárnutí knihy...). A možná budete chvilku také knížku otáčet, než se ujistíte, zda ji máte správně natočenou na čtení.

Díky všem těmto prvkům je čtení Překlepa a Škraloupa velkým zážitkem již od prvního okamžiku. Magnesia Litera 2017 jí rozhodně náleží právem!

 

Hravouka: nominace Magnesia Litera 2017 - kategorie pro děti a mládež

Děti často tvoří své vlastní knížky a knížečky na téma, které je zajímá. Stejné to je i s myškou: tak ji bavila příroda, až sepsala vlastní přírodovědnou učebnici - Hravouku. Naše myška - badatelka tak provede děti místy, kde žije. Ukáže jim okolí své nory, les, rybník i zahradu. Děti se díky myšce dozví, jak v těchto místech žijí rostliny i malí a větší živočichové. Podělí se s dětmi i o své zkušenosti, jak si vyrobit herbář nebo postavit zahradní jezírko.

Hravouka Hravouka Hravouka

Hravouka si získala obrovskou oblibu mezi zákazníky Agátina světa již na podzim 2016 - to o jejiích kvalitách svědčí samo o sobě. Knížka má dobrý nápad a perfektní zpracování. Bohatě ilustrované stránky si s dětmi můžete prohlížet opakovaně a vždy na nich objevíte něco nového. Autorka Tereza Vostradovská do knihy vtělila to nejlepší ze svých profesí ilustrátorky a animátorky. Prokazuje velký cit pro situaci: nejen děti mají pocit, jako by právě v tento okamžik přímo s myškou osobně vše objevovaly.

 

Řvi potichu, brácho - nominace Magnesia Litera 2017 - kategorie pro děti a mládež

Třetí z nominovaných knih, Řvi potichu, brácho, je tentokrát určena větším dětem. Osvědčená autorka knih pro děti Ivona Březinová se s vervou pustila do nelehkého tématu: soužití s autistou. Jeho 14letá sestra - dvojče a maminka chtějí, aby mohl Jeremiáš žít s nimi a nemusel do ústavu. Není to úplně snadné... Ale nebojte, knížka není jen o těžkostech života s autistou.

 

Knížka Řvi potichu, brácho především říká, že nadhled, pochopení a láska jsou ze všeho nejdůležitější. A to nejen vůči Jeremiášovi, ale i pro jeho pubertální sestru, která prožívá svou první lásku. S knížkou se pobavíte celá rodina: je to přesně ten typ knížky, kterou pořídíte dětem a přečtete si ji i vy sami.

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.