Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Představujeme další nezávislé autory dětských knížek a tvořivých her pro děti

Představujeme další nezávislé autory dětských knížek a tvořivých her pro děti

Agátiny oblíbené knížky 18. 7. 2014 3 minuty
Kristýna Křížová
Tentokrát vám představíme dvě malá vydavatelství: Běžilišku, jejíž leporelo Ferdinande! získalo prestižní ocenění Zlatá stuha 2014, a Naše věci brněnského výtvarníka a kavárníka Petra Dvořáka.
Malé nakladatelství Běžiliška zatím vydalo pouze dva tituly, oba ale stojí rozhodně za to. Leporelo Všechno je to na zahradě navazuje na to nejlepší v české tradici dětských ilustrací. Velké leporelo z velmi pevné lepenky (27x16 cm, cca. 2 - 3x větší formát než běžná leporela) s ruční vazbou v plátně obsahuje básně spisovatele, básníka a překladatele Petra Borkovce (1970). Jeho předchozí básně i překlady byly získaly řadu literárních cen u nás i v Německu. Nádherné, do měkkých tónů hnědé barvy laděné ilustrace, evokující čas v klidné podzimní zahradě, vytvořil Filip Pošívač. Jistě jste jeho práce zaznamenali v některých číslech časopisu Hrana. Prohlídnout si jeho další tvorbu můžete na jeho blogu zde. Nebo se podívejte (na konci této stránky) na jeho animaci klasického příběhu Cvrček a mravenci.

Druhým titulem nakladatelství pro děti Běžiliška je opět leporelo. Tentokrát se klasice, na níž jsme od dětství zvyklí, rozhodně nepodobá. Leporelo Ferdinande! je totiž vymyšlené tak, že z něj lze postavit domeček pro malé netopýry, o kterých knížka vypráví. Tentokrát je autorem textu Robin Král (1981), který se mj. věnuje psaní písňových textů pro děti pro Marka Ebena či Jiřího Suchého. Jeho hravý text ilustrovala osvědčená a oblíbená Andrea Tachezy. Její rukopis najdete v Agátině světě docela často, ilustrovala například několik knížek z edice První čtení od Albatrosu či z nakladatelství Mladá fronta, Narozeninový kalendář. Nápaditost, kterou oba autoři svému leporelu vtiskli, ocenila česká sekce IBBY cenou Zlatá stuha 2014 za výtvarnou část.

Leporelo Všechno je to na zahradě dětské leporelo
Leporelo Ferdinande! leporelo pro děti

Přesuňme se nyní z Prahy do Brna. Zde Petr Dvořák, působící se svou ženou pod značkou Naše věci, připravil sérii jednoduchých vystřihovánek - papírových divadélek. Petr Dvořák o sobě říká: "Jsem absolventem Fakulty Výtvarných Umění v Brně. Střední školu jsem vystudoval v Bechyni, obor výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. V současné době provozuji kavárnu a obchod se svojí milou ženou, která vytváří šité obrazy, trofeje a vlastní oblečení. Pravděpodobně pod jejím vlivem jsem se rozhodl po delší odmlce opět něco malého vytvořit a začal jsem pracovat na papírových vystřihovánkách. Po dokončení Českého lesa jsem se rozhodl vypravit dál do světa a nakreslit New York, Japonsko, Grónsko atd. A reakce naší dcery mně přesvědčily, že to má smysl. Vždy mám obrovskou radost, když slyšim od rodičů, jak si jejich děti s vystřihovánkami hrají. Můžu slíbit, že spolu brzy navštívíme naše Česká papírová města a také nakoukneme do bytu jedné rodince... Těším se na Vás a přeju hodně štěstí. P. Dvořák".
Vystřihovánky jsme do Agátina světa vybrali nejen proto, že se nám líbí jejich ilustrace. Jsou i hezky zpracované: vystříhnout postavičky, zvířátka či domy zvládnou děti od cca. 5 let. Po vystřižení je zasadí do některého z řádků v krabičce, na vnitřní stranu víčka nalepí pozadí a mohou si začít hrát: vytvářet vlastní příběhy i propojit tyto vystřihovánky s dalšími svými hračkami a figurkami, které již doma mají. Tyto vystřihovánky jsou také milým a originálním dárkem pro kamarády vašich dětí.

vystřihovánky  Vystřihovánky pro děti Papírové vystřihovánky

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 3000,-