Agátka pro vás peče internetové sušenky , aby vám ulehčila nakupování. Používáním webu souhlasíte s jejich použitím.
Pro kreativní inspiraci a informace sledujte
Potřebujete poradit? 770 601 604 Po - Pá 9:30 - 16:00
0
Košík
Úvodní stránka Mámin blog Podzimní hrátky: Dračí doupě

Podzimní hrátky: Dračí doupě

Akce, festivaly, dílny 1. 9. 2015 2 minuty
Kristýna Křížová
Letošní ročník oblíbeného dětského festivalu svým návštěvníkům představí dobu odvážných Vikingů a bájných draků. Agátin svět vás zve na neděli 20. 9. od 13 do 18h k Písecké bráně u metra Hradčanská na Podzimní hrátky 2015: Dračí doupě. Pestrý program her, aktivit a soutěží pro celou rodinu doplní vás také ukázky dobových řemesel, výcvik středověkých válečníků i koncert.

Agátin svět zve vás a vaše děti na hravé nedělní odpoledne 20. 9. k Písecké bráně (M "A" Hradčanská). Přijďte si s dětmi odpočinout a pohrát si. S námi se přenesete do středověku, mezi odvážné a veselé Vikingy a jejich draky.

Znají vaše děti odpovědi na tyto otázky?
  • Existovali vůbec draci?
  • Kdo byli Vikingové? A proč byly jejich lodě vyzdobeny dračími hlavami?
  • Byli Vikingové opravdu první objevitelé Ameriky?
  • Umíte si postavit svého draka? Uvázat námořní uzel? Nebo přežít v dračí sluji?

Na Podzimních hrátkách se vše dozvíte a naučíte. Vstup je pro celou rodinu zdarma!

Na Podzimní hrátky 2015 vás zve i David „Dagfari Hrut“ Tůma, předseda sdružení Midgard, které na akci postaví vikinskou vesnici s ukázkou dobových řemesel, válečných zbrojí a zbraní a bojového umění. Vikinští bojovníci předvedou výcvik raně středověkých válečníků, bojové formace nebo boj jednotlivých válečníků v různých disciplínách, např. v kruhu zrady, kde bojuje každý proti každému a žádný útok není zakázán. Jak říká p. Tůma, „veškeré vybavení vesnice, oblečení účinkujících je přesná replika či obdobná varianta originálů. Například stan je replikou originálu z 10. století, vybavený truhlicemi, kožešinami a jinými doplňky. Divák tak má možnost spatřit i to, jak se spalo a tábořilo na válečné výpravě.“

I rodiče si přijdou na své, a to při klání ve „vikinském šachu“, tzv. Hnefatafl, nebo při koštování legendárního únětického burčáku či stále oblíbenějšího piva Ferdinand.

Místo konání: Písecká brána a okolí, K Brusce 6, Praha 6 (200 m od stanice metra Hradčanská)

 

Internetový obchod
Sdílet
Kristýna Křížová Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií prozkoumávají tuzemský i zahraniční trh, aby do sortimentu začlenily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem smějí do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří. 
NEJŠIRŠÍ VÝBĚR
KREATIVNÍCH HRAČEK V ČR
ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST
VŠECH HRAČEK
POŠTOVNÉ ZDARMA
PŘI NÁKUPU NAD 2000,-